V R A A G EN ANTWOORD Hoe moet de prijs per persoon bij de recepten worden opgevat? He eft gedroogde dille minder smaak dan versel Het valt me wel eens op dat de prijs per persoon bij de recepten niet altijd klopt. Soms wordt er likeur of wijn in een recept ver- werkt. Als ik dan uitreken wat een gerecht kost, kom ik vaak op een aanzienlijk hoger bedrag uit. MEVR. W. TEN. De receptprijs is een richtprijs. Voor groente en fruit wordt bij- voorbeeld uitgegaan van de dag- prijs. Op de veiling wordt per dag voor een bepaald produkt een prijs afgemaakt. De prijs wordt in het recept doorbere- kend. Deze dagprijzen kunnen natuurlijk schommelen. Welke recepten in een AllerHande zul- Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? De bedrijfsleiding in uw AH-winkel zal met genoegen uw vragen beantwoorden. Voor meer informatie kunt u gratis bellen met de AH Servicelijn: 06-0305- Elke vraag wordt beantwoord: sommige direct, over andere bellen we u terug. Interessante vragen worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de inidalen van de vragensteller afgedrukt. len worden opgenomen, wordt een aantal maanden van tevoren bepaald. Tussentijds kunnen er prijsverhogingen of prijsverlagin- gen van ingredienten optreden, die niet waren voorzien. Het kan natuurlijk gebeuren dat u een gerecht wilt maken, waarin een likeur is verwerkt die u spe- ciaal hiervoor moet kopen. Het lijkt dan alsof u duurder uit bent dan in het recept is aangegeven. Wij gaan voor de berekening echter uit van die hoeveelheden die daadwerkelijk nodig zijn in het recept. Zo rekenen we bij- voorbeeld uit wat 1 eetlepel likeur kost. Dit omrekenen naar gewicht en hoeveelheid doen we met alle in het recept te gebrui- ken ingredienten, waardoor wij vrij nauwkeurig kunnen aangeven wat de prijs per persoon van een recept is. Als ik vissoep maak, doe ik er altijd wat dille in. Jammer genoeg ben ik door mijn voor- raadje vers ingevroren dille been. Ik heb nu gedroogde dille gebruikt, maar ik vond de smaak minder uitgesproken. MEVR. K. TEH. VerSe (ingevroren) dille is inder- daad wat sterker van smaak dan wanneer deze is gedroogd. Varr de gedroogde dille kunt u beter wat meer gebruiken. Het is moeilijk om precies aan te geven hoeveel u moet gebruiken, want dat hangt natuurlijk ook af van uw smaak. Dille kan op twee manieren worden toegepast. U kunt het (lang) mee laten trekken in een bouillon, waar dan een saus of soep van wordt gemaakt. Het kruid smaakt lek- ker bij vis en gevogelte. U kunt 96 AllerHande

Allerhande | 1992 | | pagina 96