g o o Slagroom spuiten met een snoepzak Anti-oxidant, wat is dat? Nieuwtjes, tips en wetenswaardigheden, voor u verzameld door de redactie van AllerHande. DE GEURIGSTE SOEPEN UIT ALLERHANDE AllerEerst ^kk(n" Soepen voor ieders smaak'. Zo luidt de titel van een nieuw kookboekje met de lek- kerste soeprecepten uit Alier Hande. Het boekje is onder- verdeeld in acht hoofdstukken en bevat meer dan 50 soepre cepten. Voor stevige maaldjd- Wist u dat een lege snoep-puntzak van AH te gebruiken is als slagroomspuit? II gaat als volgt te werk. Klop in een kom de slagroom stijf. Vul de lege zak met de stijfgeklopte slagroom en knip daarna de punt van de snoepzak af, Klaar is uw handige spuitzak! Maar ook andere koude mengsels kunt u op deze alternatieve manier gemakkelijk spuiten. soepen, verfijnde soepen, vegetarische soepen en zelfs koude soepen kunt u het boekje raadplegen. Leuk om een soepliefhebber cadeau te geven met bijvoorbeeld een paar mooie soepkommen erbij. Prijs van het boekje: Sommige levensmiddelen, zoals leverkaas, ver- kleuren snel als ze worden blootgesteld aan lucht en/of licht. Andere levensmiddelen, zoals olie, kun- nen daardoor ranzig van smaak worden. Hoewei het produkt daarmee niet 'bedorven' is, is het min der fraai om te zien of minder lekker van smaak. 0m deze verkleuring of ranzige smaak te voorko- men of te vertragen wordt er een anti-oxidant aan het produkt toegevoegd. Veel toegepaste anti-oxi- danten zijn natuurlijk van aard, zoals vitamine C (E nummer 300) of citroenzuur (E nummer 330). T-A Een leuk hebbedingetje voor het maken van groente-garne- ringen is de spiraaisnijder. Dit vernuftig keukenhulpje bestaat uit een staafje van ongeveer 20 cm lang en een half 'schaartje' met aan het begin een soort spiraal. De spiraal (met schaargedeelte) wordt aan het staafje gescho- ven. Vervolgens steekt u het staafje in de punt van de te snijden groente. Dat kan een winterwortel zijn, maar ook een komkommer (zie bladzij- de 62) of een rettich. Draai met het schaargedeelte, zodat het spiraaltje zichzelf in de groentesoort vastzet. Door te blijven draaien snijdt u een mooie lange krul.

Allerhande | 1992 | | pagina 4