Rosbief met romige pate of bij een taugesalade: bladzijde 20-21 eraf gesneden. De malse lapjes kunt u inwrijven met zout, peper maar ook met bijvoor- beeld kerriepoeder of mosterd voor een pittig accent. Haalt u het vlees voor het bakken even door de bloem, dan krijgt het een lekker krokant korstje. De flledapjes zijn per vier stuks a ongeveer 50 gram verpakt. In het assortiment van 'vlees a la minute' zitten twee soorten rundvlees: entrecote en ros bief. De entrecote wordtvan de dunne lende (of contrefi- let) gesneden. Het is een soort In alle AH-winkels in Noord-Holland en enkele winkels in Utrecht is er nu 'vlees a la minute'. U kunt kiezen uit varkensfilet, haaskarbonade. entrecote en rosbief biefstuk, maar dan met een smal vetrandje eraan. Dit vet- randje zorgt ervoor dat het vlees djdens het bakken mals blijft. Entrecotes a la minute bakt u in de hete boter in een klein minuutje rose. Bestrooi ze pas na het bakken met zout. U kunt het vlees ook met een beetje olie bestrijken en in een tot anderhalve minuut onder de hete grill goudbruin grilien. Rosbief is afkomstig van de achtermuis van het rund. Het wordt meestal aan een stuk in de oven of in de braadpan klaargemaakt. In dunne plak- jes gesneden zijn het net dunne lapjes biefstuk. U bakt ze in de hete boter in een halve tot den minuut goud bruin. Bestrooi ook de rosbief pas na het bakken met zout. Als rood vlees voor het bak ken met zout wordt bestrooid, verliest het vocht, waardoor het droger wordt. Zowel de entrecotes als de ros bief zijn per vier plakjes van ongeveer 200 gram verpakt. Op de verpakking van 'vlees a la minute' staat, zoals op alle AH-produkten, een uiterste houdbaarheidsdatum. U kunt het vlees in de diepvries langer bewaren, namelijk vier tot zes weken. Leg voor het invriezen een stukje folie tussen de plak jes. Dan kunt u de plakjes per stuk uit de vriezer nemen en zijn ze sneller ontdooid.

Allerhande | 1992 | | pagina 13