Weinig tijd om te koken en toch gezond eten: dat is de trend. AH haakt daarop in met super-snel-klaar vlees: 'vlees a la minute: In 116 AH-winkels in Noord-Holland en een gedeelte van Utrecht* Varkens- filetiapjes gegratineerd en in een pasteitje: bladzijde 16-17 Entrecote met lintmacaroni en gemarineerd: bladzijde 18-19 Onder de naam 'vlees a la minute' brengt AH vier soor- ten super-snel-klaar-vleeS: haaskarbonade, varkensfilet- lapje, entrecote en rosbieflap- je. Het geheim van de korte baktijd zit in het soort vlees en de dikte ervan. Het vlees komt van de fijne, malse delen van varken en rund. Doordat het vlees in dunne lapjes gesneden wordt, hoeft u het alleen maar in de hete boter dicht te schroeien. De hoeveelheden zijn berekend op 66n of voor twee personen. De haaskarbonade a la minute komt van het mooiste deel van de varkensrib, het zoge- naamde haasgedeelte. Meestal zijn karbonades vrij dik, omdat het vlees tussen de rib- ben in stukken wordt gesne den. Voor de karbonades a la minute wordt niet tussen de ribben, maar door het bot gezaagd. Daardoor ontstaan er veel dunnere plakjes vlees. In plaats van 20 minuten, de normale baktijd van een kar- bonade, bent u nu in een paar minuten klaar. In een pakje zitten twee haaskarbonades die bij elkaar 125 gram wegen. De filetlapjes a la minute zijn ook afkomstig van de var kensrib, maar hier is het bot Haaskarbonade met pruimen of met ham en mierikswortel- saus: bladzijde 22-23 12 AllerHande Uiterlijk september/oktober zullen de overige AH-winkels met voorverpakt vlees in het assortment volgen.

Allerhande | 1992 | | pagina 12