WINKELONTWERPERS KONDEN ZICH U1TLEVEN IN ZAANDAN EN TILBURG Week van de Winkel BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HEIJN MENSEN ACHTER DE SCHERMEN Hoe de AH-winkels er in de toekomst uit kunnen gaan zien, kunt u nu al bekijken in Tilburg en Zaan- dam. De afdelingen 'Winkeltechniek' en 'Store Design' op het Zaanse hoofdkantoor realiseerden daar de AH-winkels van de (nabije) toekomst. Vervolg van pagina 1 legd in aandelen krijgt het fonds een dividend, als dat wordt uitgekeerd. De waarde van de Unit wordt bei'nvloed door de optelsom van rente, dividend en koers- Een paar voorbeelden van nieuw toegepaste tech- nieken: de magazijnen liggen helemaal om de winkel heen, zo dicht mogelijk bij de afde lingen. In plaats van 80 vier- kante meter gekoelde maga- zijnruimte is er nu 130 vier- kante meter. Dat is meer dan een kwart van de totale maga- zijnruimte. Er is gelet op een grote door- stroom door de winkel: de klant loopt prettiger langs de stellingen en koelmeubels, die net als de kassa's ronde koppen hebben, wat bijvoor- beeld het rijden met een win- kelwagen veel makkelijker maakt. Bestonden er vroeger voor gekoelde artikelen alleen wandvitrines, nu zijn er ook zogenaamde 'eilandvitrines', waar je helemaal omheen kunt lopen en waarin de arti kelen overzichtelijker wor- den gepresenteerd. En bij de wijnafdeling staat een compu ter, die helpt een keuze te ma- ken uit het totale assorti- ment. Veel van deze vernieuwingen worden de komende jaren ook in andere winkels van AH uitgevoerd. Het komende na- jaar is Zwolle als eerste aan de beurt. AH heeft als stelregel dat elke winkel ongeveer na ze- ven jaar wordt verbouwd. De specialisten van de afdelin gen Winkeltechniek en Store Design die zich daar bij AH mee bezig houden (waaron- der architecten en ontwer- pers), worden op die manier steeds vindingrijker in het zoeken naar middelen om nog prettiger te winkelen. ir-Tr-.. 2 Chris van Groeningen van Winkeltechniek (rechts) en Harry Oude Kempers van Store Design in de nieuwe AH-winkel aan de Vermiljoenweg in Zaandam. winst of -verlies, verminderd met de kosten van het fonds. Eenmaal per jaar krijgt u een overzicht van de resultaten van de belegging in het AH Vaste Klanten Fonds. De koers is dageiijks op te vra- gen via de gratis informatie- lijn 06-0228082. In de winkels van AH ligt een brochure klaar met meer in- formatie over het nieuwe AH Vaste Klanten Fonds. Volledi- ge informatie vindt u in het prospectus dat u bij aanmel- ding krijgt. Ronde vormen zijn kenmerkend voor de AH-winkel van de toekomst. Voor het eerst wordt dit jaar de Week van de Winkel georganiseerd: van 6 tot en met 11 april. De Week van de Winkel is onderdeel van de campagne 'De winkel, daar maak je de mooiste dingen mee'. Het doel van die cam pagne is om vooral jongeren en herintredende vrouwen duidelijk te maken dat werken in een winkel meer betekent dan de meeste mensen denken. Elk jaar zijn er 70.000 tot 80.000 nieu we medewerkers nodig in het winkelbedrijf. Tijdens de Week van de Winkel is er van alles te verwachten: radio en tv besteden er aan- dacht aan, er worden prijsvragen georgani seerd, er wordt voorlichtingsmateriaal ver- spreid en op scholen, arbeidsbureaus en in bi- bliotheken worden projecten opgezet rond het werken in de winkel. Bij Ahold, het concern waar AH onderdeel van uitmaakt, werken in totaal 100.000 mensen. Daarvan zijn er ruim 40.000 in dienst bij Albert Heijn. AH is trouwens een bedrijf waar men graag wil werken, gelet op de reaches op recente personeelsadvertenties. A- 8 AH-ACTUEEI.

Allerhande | 1992 | | pagina 108