ZUIDEUROPESE PASTA HEER IN BELANGSTELLING BOODSCHAPPENNIEUWS VAN ALBERT HEIJN Twee luchtverfrissers in een Nieuwe soorten crackers en Zweedse broodjes Extra hoofdwasversterker voor wasbolletjes Meer soorten geraspte Zwitserse kaas De bekende Zwitserse kaassoorten Emmenta- ler en Gruyere zijn nu ook ge- raspt verkrijgbaar bij AH. Deze 45+ kazen zijn voor het raspen tenminste vier maan- den natuurlijk gerijpt in Zwit- serland. Beide soorten kaas zijn ideaal voor gebruik in de keuken, bijvoorbeeld om even snel een warm Zwitsers Emmentaler kaasbroodje te maken of een Zwitserse kaas- omelet. De recepten staan op het zakje. Met Gruyere kan een heerlijke pizza-toast wor- den gemaakt. Op het zakje staat een prima recept om zelf een originele Zwitserse kaas- fondue met Gruyere te ma ken. Beide soorten zijn zeer geschikt voor het gratineren. Alphorn Emmentaler geraspt 100 g/2,98 Ambi-Pur Duo is een nieuwe luchtverfrisser die op twee manieren werkt. U kunt hem gewoon neerzet- ten en dan verspreidt hij we- kenlang een frisse geur. Hij is echter ook te gebruiken als spray; voor extra frisheid moet u er dan even in knij- pen. AH verkoopt Ambi-Pur Duo in drie frisse geuren: blossom, nature en azur. Een ylmhi ~CPur moderne luchtverfrisser, die door zijn vorm en natuurlijk parfum geschikt is voor elke ruimte in huis. Ambi-Pur Duo 4,95 ©(D Naast de bekende Cracottes Toast van Lu zijn er nu Cracottes Crackers en Cracot tes Zweedse broodjes, beide in zowel een na- turel als een volkoren uitvoering. De crackers zijn krokant, deelbaar, voedzaam en ideaal voor tussendoor. Ze hebben een goed smaak- evenwicht, waardoor ze met een groter aantal soorten beleg zijn te gebruiken. Evenals de toast zitten ze in gemakkelijk te openen en her- sluitbare verpakkingen. De Zweedse broodjes zijn knapperig en bros en geschikt voor ont- bijt/lunch, tussendoor of als snackbodem. Ze zijn verpakt in breukbestendige doosjes. Cracottes crackers naturel/volkoren 200 g/2,29 Jarenlang zijn pastasoorten, gemaakt van Noordeuropese tar- we, veruitfavorietgeweestin ons land. De elleboogjes-maca- roni en spaghetti van bijvoorbeeld het AH merk en Honig zijn van die tarwe gemaakt. De laatste jaren is er een verschuiving te zien naar pasta, ge maakt van Zuideuropese tarwe. Die zogenaamde durum-tarwe geeft pasta die iets steviger blijft: al dente noemen de Italianen dat Pasta's van Grand'Italia en een aantal van Honig zijn ervan gemaakt, evenals die van Buitoni, die sinds kort bij AH te koop zijn. Al dente of niet, het is simpelweg een kwestie van smaak. Bij AH is er in elk geval ruime keus uit beide soorten pasta. nieuw Bij vuil textiel of lastige vlekken heeft een hoofdwasmiddel vaak wat extra hulp no- dig, ook als u met een bolletje wast U hoeft nu slechts een beetje Biotex Extra samen met het hoofdwasmiddel in het wasbolletje te doen en uw was wordt weer schitterend schoon. Bio tex Extra kan aan elk wasmiddel worden toe- gevoegd en bij elke temperatuur. Het produkt is getest op veiligheid voor kleur en textiel en kan dus gebruikt worden voor al het witte en bontgekleurde textiel dat in de machine kan worden gewassen. Alphorn Gruyere geraspt IOOg/3,19 Cracottes Zweedse broodjes naturel/volkoren 225 0/2,29 Biotex Extra 500 g/5,99 AH-ACTUEEL 7

Allerhande | 1992 | | pagina 99