Witte port: een fris altematief Wat je moet weten over eten Nieuwtjes, tips en wetenswaardigheden, voor u verzameld door de redactie van AllerHande. MULTI-FUNCTIONELE KEUKENSC AllerEerst Een schaar is een onmisbaar hulpje in de keuken. Behaive bakpapier op maat modelle- ren, kunt u met een schaar ook de rand van een karbo- naadje inknippen, ontbijtspek in reepjes knippen of verse kruiden fijnknippen. U kunt dit natuurlijk met een gewone huishoudschaar doen, maar een echte keukenschaar is meer geschikt voor dit doel. Een keukenschaar is namelijk net even scherper en steviger en meestal gemaakt van roest- vrijstaal. Doorgaans is hij ook wat groter dan een doorsnee huishoudschaar. Een keuken schaar is te koop bij een goed gesorteerde huishoudelijke artikelenzaak en kost ca. 20,-. Ook bij de grotere AH-win- kels (type kunt u een huis houdschaar kopen. 4 AllerHande Ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan heeft de Vereniging van Neder- landse Zorgverzekeraars, in samenwerking met de Nederlandse Vereniging van Dietisten, de serie Welzijn-gidsen uitgebreid met een toepasselijk boekje Wat Je Moet Weten Over Eten. Het boekje bevat veel informatie en tips over gezonde voeding, maar ook nuttige voe- dingsadviezen bij ziekte en chronische aandoenin- gen. Het boekje is te bestellen door 6,50 over te maken op giro 4042 of bankrekeningnummer 69.99.52.530 te Zeist, onder vermelding van 'Wat Je Moet Weten Over Eten'. Rode port is een drank die op verschillende momenten lek- ker smaakt. Als winters aperi- tief of juist na het eten bij een stukje kaas. Veel minder bekend is witte port. Hij wordt op precies dezeifde manier gemaakt als rode port, maar dan van witte druiven. Witte port is minder zoet dan rode en smaakt het beste als hij gekoeld gedronken wordt. Als u de fles een uur voor gebruik in de koelkast legt, is de port op de juiste tempera- tuur. In Portugal wordt witte port wel met een schijfje citroen gedronken. Met een paar ge- roosterde amandelen en wat groene olijven erbij, maakt u van een glas frisse witte port een heel zuidelijk alternatief.

Allerhande | 1992 | | pagina 4