P(JR CHEVR& De keus in kaas is groot: van zacht tot pittig, met blauwschimmels, met witschimmels, maar ook geitekaas of kaas met een smaakje vindt u in het AH-assortiment. Te veel om op te noemen en haast te veel om uit te kiezen. Hier ziet u er zes, allemaal voorzien van een korte omschrijving. Yanaf K bladzijde 16 komen ze j terug in zes verrassende hoofdgerechten. Bettinne Blanc is een zachte geitekaas van Nederlandse oorsprong. De smaak is friszuur en heel pittig. Bettinne Blanc leent zich uitstekend om te verwerken in gerechten. Kemhem is een Nederlandse, halfzachte kaas met een oranje rood- bacterie korst. De smaak is romig en toch lekker pikant. Heerlijk op een toastje, maar ook lekker in gerechten. Zaanlander is een 48+ kaas van het type Gouda met een stevige en vooral voile smaak. Er zijn vijf soorten: Zaanlander romig, mild, pikant, extra pikant en extra pittig. Alle- maal lekker op brood en ook uitstekend te gebrui- ken in tal van gerechten. Camembert, de populai- re Franse kaas in het spa- nen doosje, komt oor- spronkelijk uit Normandie, maar wordt nu in heel Frankrijk en ook daarbui- ten gemaakt. Alleen Camembert du Normandie komt nog echt uit Norman die. Deze zachte witschim- melkaas is meestal lekker romig van smaak, maar kan als hij helemaal rijp is bijzonder pittig zijn. In gerechten is een net rijpe, milde Camembert het lek- kerst. Er zijn diverse soorten komijnekaas. Leidse kaas is lekker pittig, maar door het lagere vetgehalte (20+ en 40+) wel wat dro- ger dan de volvette Goud- se komijnekaas. In gerech ten kunt u het beste jong belegen Goudse komijne kaas gebruiken. Die smelt het beste uit. Magor is geen kaas op zich, maar bestaat uit laag- jes romige Mascarpone, een smeuige Italiaanse verse kaas, afgewisseld met laagjes Gorgonzola, een pittig-zachte Italiaanse blauwschimmelkaas. Heer lijk romig op een toastje en ook goed te verwerken in bijvoorbeeld kaassaus. 12 AllerHande

Allerhande | 1992 | | pagina 12