WAT ZEGT HET CIIFER OP DE WINKELDEUR? Niet alle Albert Heijn-winkels hebben hetzelfde assorti- ment. Ze zijn immers ook niet allemaa) even groot De ver- schillende assortimenten worden aangegeven met de cijfers 1 tot en met 5. Winkels met een 1 hebben het kleinste assort ment, en winkels met een 5 het grootste. Het is een beetje lastig om precies aan te geven welk assortiment bij welk cijfer hoorL Daarom vermelden we in onze advertenties bij alle arti- kelen in welke winkels ze ver- krijgbaar zijn. Staan er geen cijfers bij een artikel, dan is dat artikel in alle Albert Heijn-winkels te krijgen. Staan er wel cijfers achter, dan is het artikel alleen te koop in de supermarkten waar een van die cijfers op de deur staaL DitiseenAH0winkel VERSCI1IELENDE ASSORTIMENTEN het hele jaar rond Verse Hollandse bospeen was altijd van mei tot ongeveer half november ver- krijgbaar. Nu kunt u ook buiten dit seizoen verse Hollandse bospeen kopen. Dat is moge- lijk geworden, omdat de bospeen buiten het Nederlandse seizoen uit Spanje komt. Hollands zaad wordt op Hollandse manier ver- bouwd in het zuidelijkste puntje van Spanje, in het plaatsje Chipiona. Deze peentjes vol beta- caroteen (deze stof wordt in het lichaam om- gezet tot vitamine A) zijn nu dus zomer en win ter knappend vers en goed van smaak te koop. Kant-en-klaar gekookte zuur- kool kan al na 10 minuten ko- ken gegeten worden. De ver- pakkingen van 250 g zijn vooral geschikt voor een- en tweepersoonshuishoudens. Sinds kort is ook ecologische zuurkool (500 g) van het merk Krautboy verkrijgbaar. De kool is zonder gebruik van chemische bestrijdings- middelen geteeld. Hij smaakt hetzelfde als AH zuurkool na- turel. Deze zuurkool is niet voorgekookt. Fruitig broodbeleg van verse vruchten Aachener-Pfliimli prui- menmoes van Zends is een nieuwe lekkernij voor op de boterham. Deze Duitse fa- brikant maakt pruimenmoes volgens een geheel eigen tra- ditioneel recept zonder con- serveermiddelen. Voor 100 g pruimenmoes is 140 g verse vruchten gebruikt Het totale suikergehalte aan vruchtensuiker en toege- voegde suikers per 100 g moes is 53 g. AACHENER-PFLUMU pruimenmoes 450 gram, f 2.99 'Natte' kruidenmixen voor Bij Albert Heijn zijn ver- schillende soorten zuur kool te koop. In de winter heeft u de meeste keus. Naast de naturel zuurkool (500 g), kruidenzuurkool (500 g) en zuurkool met Rieslingwijn (250 g), kunt u's winters ook gekookte (kant-en-klaar) en ongekookte wijnzuurkool (500 g) en gekookte wijn zuurkool met gerookt spek (250 g) kopen. Indonesisch koken Een vrolijk bloeiende plant zorgt voor een vooijaarsstem- ming in de eerste kille maanden van het jaar. Als de plant ook nog gemakkelijk is te verzorgen, is dat helemaal een reden om een leuke bloeier te kopen. De Primula Acaulis is zo'n plant die geen bijzondere verzorging nodig heeft. De naam is ont- leend aan het Latijnse woord 'primus' dat 'eerste' betekent Dit duidt op de vroege bloei van sommige soorten. In de AH-win- kels met een bloemen- en plantenafdeling zijn ze per 3 stuks te koop in diverse kleurcombinaties. PRIMULA ACAULIS. 3 PLANTJES VOOR .f5,00 Nieuw in het Oosterse assortiment van Albert Heijn zijn 'natte' verse kruiden mixen. Tot nu toe waren alleen kruidenmixen in gedroogde of geperste vorm van Conimex en Go Tan verkrijgbaar. Nu zijn daar vier ver- schillende soorten kruidenmixen van het merk Kokki Djawa bijgekomen. Het bijzonde re van deze 'natte' verse kruidenmixen zit in de authentieke Indonesische smaak. Er is een mix voor Nasi Goreng, Babi Ketjap, Rendang en Ajam Pedis. Kokki Djawa kruidenmixen 100 gram, f 1.69 per zakie Wintertijd: meer keus in zuurkool Primula's brengen kleur in huis AH-ACTUEEL 3

Allerhande | 1992 | | pagina 69