IIlElL Kan ik slagroom invriezen? Hoe kan het dat glaswerk een blauwachtige gloed krijgt Waarom is de appelmoes zo duur geworden? ew Wave Ultra Strong. Gel, Gel-Lac Spray, Styling Spray en Foam in een nieuwe, krachtige variant. Trendy styling voor hem en haar. Voor extra veel volume en een extreme versteviging. De hele dag. New Wave is veelzijdig, net als jij. New Wave. Your Wave. Ik hen iemand die graag wat in voorraad heeji. Vorigjaar heb ik na de feestdagen echter heel wat eten weg moeten gooien. Vandaar mijn vraag of slag- room geschikt is om in te vrie- zen. MEVR. W. van R. TE Z. Produkten met een hoog vetge- halte zijn niet echt geschikt om in te vriezen. Hoe meer vet er namelijk in een produkt zit, hoe sneller het zal gaan schiften bij het ontdooien. Slagroom heeft een vrij hoog vetgehalte, min- stens 35%. Als u vloeibare slag room invriest, bestaat de kans dat deze daarom tijdens het ont dooien gaat schiften. U kunt het schiften van de slag room voorkomen door deze, met of zonder suiker, voor het invriezen eerst licht op te klop- pen. Een tip: u kunt overgebleven slagroom in denpersoonsrozet- jes op een met vetvrij papier bedekte plaat spuiten en het geheel invriezen. Als de koffie die u serveert goed heet is, kunt u er zo'n bevroren toefje slag room indoen; binnen enkele tel- len is het ontdooid, zonder dat de koffie daardoor noemens- waardig zal afkoelen. Ik heb een vaatwasmachine met een automatische zoutdo- seerder. Ik gebruik altijd Albi vaatwasmiddel en Albi spoel- glans. De laatste tijd lijkt het wel of de glazen een beetje een blauwe gloed krijgen. Heeft u hier een verklaring voor? DHR.M.T. TEH. De blauwachtige verkleuring van glaswerk kan verschillende oor- zaken hebben. Er bestaan twee soorten verkleuring. De eerste soort wordt veroorzaakt door de aanslag van kalkzouten uit hard leidingwater. Dit kan gebeuren door een te lage dosering van het wasmiddel of een niet goed werkende waterontharder, wan- neer er niet op tijd voldoende regenereerzout is bijgevuld. Ook door een technisch mankement of een storing in het programma van de vaatwasmachine kan het glaswerk deze blauwachtige gloed krijgen. Deze aanslag kunt u eenvoudig verwijderen door het glas schoon te maken met geconcentreerd spoelglansmid- del. De tweede soort verkleuring is ernstiger. Door het krachtig sproeien tijdens het wasproces kunnen glazen beschadigen, doordat ze tegen elkaar stoten. Daarnaast kan glaswerk, en dan vooral kristalglas, op den duur licht worden geetst door het gebruikte vaatwasmiddel, het- geen zich als verkleuring mani- festeert. Deze beschadiging kan niet meer ongedaan worden gemaakt. Daarom raden wij u af kristalglas in een vaatwasmachi ne te reinigen. Na een verblijfin het buiten- land bezocht ik afgelopcn week een van uw winkels. Ik kocht onder andere appelmoes van uw eigen merk. Thuisgekomen merkte ik pas dat ik voor de appelmoes een veel hogereprijs had betaald dan ik voorheen gewend was. Is de appelmoes zo duur geworden of is er in de winkel een fout gemaakt? DHR. N. de V. a H. De prijs van produkten wordt bepaald door vraag en aanbod. Veel vraag en weinig aanbod leidt tot hogere prijzen. In het late voorjaar van 1991 is in grote delen van Europa door strenge nachtvorst een groot gedeelte van de appelbloesem bevroren. Hierna volgde een te natte perio- de, terwijl de zomer extreem droog was. Door deze weersom- standigheden is de oogst van 1991 in Europa zo gering, dat de prijzen van appels meer dan ver- dubbeld zijn. Hierdoor is uiter- aard ook de appelmoes veel duurder geworden. Wella weet wat haar wil. AllerHande 65

Allerhande | 1992 | | pagina 63