De nieuwe zachtheid van Tknpo maakt 'n einde aan rode neuzen. V R A A G EN ANTWOORD noooye\ Tkmpo. Sterk als altijd, zachter dan ooit. Kan ik als suikerpatient vegetarische sate eten? Hoe voorkom ik dat spaghetti gaat k lev en? Ik ben suikerpatient en moet dus go ed opletten wat ik eet. Op de verpakking van de vegetari sche sati stag ik dat er dextrose in zit. Graagzou ik van u weten hoeveel dextrose in dit produkt is verwerkt en ofik het als suikerpatient wel mag eten. MEVR. V.D. TE O. De dextrose die aan de vegetari sche sate wordt toegevoegd, is gewonnen uit maissuiker. Dat gebeurt om de sate een mooie bruine kleur te geven. De hoe- veelheid dextrose die hiervoor nodig is, is zo klein dat deze bijna te verwaarlozen is: ca. 1 gram per 100 gram. Wat het suikergehalte betreft kunt u de vegetarische sate dus rustig eten. Wel is het zo dat aha Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? De bedrijfsieiding in uw AH-winkel zal met genoegen uw vragen beantwoorden. Voor meer informatie kunt u gratis bellen met de AH Servicelijn: 06-0305. Elke vraag wordt beantwoord: sommige direct, over andere bellen we u terug. Interessante vragen worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de vragensteller afgedrukt. vleesvervangers, in tegenstelling tot vlees, koolhydraten bevatten. De vegetarische satb bevat 10,2 gram koolhydraten per 100 gram. Als u een streng dieet volgt met afgepaste hoeveelhe- den koolhydraten, vraag dan advies aan uw arts of dietist. Sinds ik zelfstandig woon neemt spaghetti een vaste plaats in op mijn menu. Een nadeel vind ik wel dat, ondanks dat ik de spaghetti kook volgens de gebruiksaanwijzing op de ver pakking, het toch vaak een wat plakkerig geheel wordt. Doe ik ietsfout en heefi u wat tips voor me? MEVR. T.v.D. TEV. Belangrijk is dat u de spaghetti kookt in ruim water. De toevoe- ging van een paar druppeltjes olie aan het kookwater is de eer- ste stap om het probleem te voorkomen. U zet de bos spag hetti rechtop in het kokende water. De spaghetti wordt dan langzaam zacht. U drukt nu de spaghetti met de ronding van de pan mee in het water. Het water weer goed laten opkoken, de deksel op de pan doen en het gas laagzetten. Tijdens het koken de spaghetti goed uit elkaar halen met een vork. De spaghetti niet te lang laten koken, want 'al dente' (beetgaar) gekookt, heeft spaghetti minder de neiging te plakken. Daarna overdoen in een vergiet, goed afspoelen met koud water en een klontje boter er doorheen roeren. Als u vindt dat de spag hetti te veel is afgekoeld, kunt u hem terugdoen in de pan en nog even, al omscheppend, doorver- warmen. Wij denken dat het pro bleem zich dan niet meer voor zal doen. toiletpapier to' ier toiletpapier toiletpapier Nieuw Nouv Zachter dan oot Plus doux que jam Het nieuwe zakdoekje van Tempo is nu nog zachter. Dankzij het unieke duo- vezel-systeem heeft elk van de vierlagen korte wollige vezels en lange sterke vezels. Dus... vanaf nu is het dankzij Tempo, eindelijk feest voor rode neuzen. 64 AllerHande

Allerhande | 1992 | | pagina 62