DUBBEL HANDIG! Het keukengeheim Worcester Holland dropland Wat is een emulgator? ontstaat een fijne pikan- te jsausL die druppelsge- Behalve als opscheplepel is de pastalepel ook handig als weeghulpje. In het midden van een pastalepel (of spag- hettilepel) zit een gleufje om de juiste hoeveelheid pasta voor een persoon in af te meten. Dat gaat als volgt laat een handvol ongekookte spaghetti door de opening in de lepel zakken. De hoeveel heid die tegelijk door de ope ning past, is ongeveer 75 gram (bij een gewone' lengte van de spaghetti; dit geldt dus niet voor de extra lange soort). Door de vorm van de lepel en de 'tanden' die eraan zitten, glijden de spaghettislierten niet weg. Pastalepels zijn vanaf ca. f 5,- te koop bij de beter gesorteerde winkels met huishoudelijke artikelen. Ons land is het dropland bij uit- stek. In geen land ter wereld wordt drop van dezelfde kwaliteit gemaakt. Nergens wordt ook zo veel drop gegeten als bij ons. Uit onderzoek is gebleken dat 69% van de Nederlandse bevol- king drop eet en dat er per hoofd van de bevolking jaarlijks maar liefst 1,5 kilo drop veror- berd wordt. Enkele 'droptoppers' in ons assortment zijn: muntdrop, kokindjes, voldrop (zoet en zout) en pondspakken gemengde drop. Het Engelse stadje Wor cester heeft een grote naamsbekendheid gekre- gen door de saus die daar wordt gemaakt. Worcestershiresaus of Engelse saus wordt in maar liefst 130 landen •verkocht. Het beproefde recept van de saus is al 150 jaar oud en wordt door de Engelsen goed bewaard. Bekend is dat de enige echte Worcestershiresaus de volgende ingredien- ten bevat: moutazijn, sojabonen, suiker, tamarinde, ansjovis, stroop, zout, sjalot, knoflook en diverse kruiden. Door deze natuurlijke ingredienten lange tijd te laten rijpen wijs toegepast kan wor- den in onder andere soe- pen, dressings, stoof- schotels, marinades en bij vis, kip en gehakt. Een flesje Worcestershi resaus is lange tijd houd- baar. AH heeft Worcestershi resaus van het uit Enge- land geimporteerde merk Lea Perrins en van Heinz. Op de etiketten van sommige levensmiddelen komt u de niet erg bekende term 'emulgator' tegen. Emulgator is een stof die een verbinding maakt tussen water en vet - twee stoffen die elkaar van nature afstoten. Het wordt onder andere gebruikt in halvarine en mayonaise. Eigeel bevat van nature een emulgator en dat is lecitine. Emulgator is een toevoeging, die geen invloed heeft op de geur, kleur en smaak van artikelen. AllerHande 5

Allerhande | 1992 | | pagina 5