#§§g vruchtesap ALSTUBLIEFT kosoosno otno vriendelijk, eerlijk, heerlijk Zoveel vruchten gaan er in een pak! Vindequ.1! Kvalitetrio 0,75 I 11' Grapefruitsap: een smaak uit duizenden Appels en tomaten met schil en al geperst NU BIJ AMSELFELDER ZAKJE GLUHFIX GRATIS Liv)nav#c iWirMrticn dcpios dacentans MIS EN BOUTEIILE TO WEINKELLEBE1 V A WCKE GMBH CO. D-6530 BINCEN komt het concentraat niet meer in aanraking met licht, lucht of temperaturen boven zes graden onder nul. De lceten is dus gesloten tot u een pak sap openknipt. Maar, zover zijn we nog niet. Na de reis over de Atlantische Oceaan komt het concentraat aan bij AH's leverancier die er weer sap van maakt zoals het uit de vrucht kwam. Dat gebeurt door er twee elemen- ten aan toe te voegen: water (bijna evenveel als er eerder verdampt is) en aroma (dat bij het persen wordt opgevangen en wordt meegeleverd met het concentraat). Zo wordt het pure sap dus volledig herschapen in grote tanks, waarna het wordt ver- pakt. Het gaat allemaal com- putergestuurd. Supersnel, superschoon. Ook in deze fase krijgen licht en lucht geen kans en de verpakking zorgt ervoor dat dit zo blijft. Daardoor ook bevat AH Sinaasappelsap nagenoeg evenveel vitamine C als sap dat u zelf perst. Grapefruitsap van het AH merk komt op dezelfde manier in de pakken als sinaasappelsap. Maar behalve in Brazilie groeien er ook heel geschikte, sappige grapefruits in Argentinie, Cyprus en Israel. Ook uit die landen betrekt onze leverancier geconcentreerd sap. Dat heeft het voordeel dat er een goede mix gemaakt kan worden, want de grapefruits uit Zuid- Amerika zijn een tikje zuur, terwijl hun broertjes uit de landen rond de Middellandse Zee zachter en zoeter van smaak zijn. Zo kan van de verschillende geconcentreerde sappen het grapefruitsap samengesteld worden zoals dat in Nederland het meest wordt gewaardeerd. Anders dan bij sap van citrus- fruit worden appels in hun geheel uitgeperst. Logisch eigenlijk, in tegenstelling tot citrusvruchten eten we appels meestal met schil en al. De weg van het ingedikte sap naar de vertrouwde AH pakken is verder ongeveer hetzelfde als Hoeveel vruchten er worden uitgeperst voor een liter sap van AH hangt af van de soort en de grootte. Exacter is het gewicht van de benodigde vruchten. literpak vruchten Sinaasappelsap 2,3 kilo Grapefruitsap 2,5 kilo Appelsap 1,2 kilo Tomatensap 1,1 kilo bij het sinaasappelsap. Alleen is er een extra filtering, omdat we in Nederland van helder appelsap houden, zonder zwe- vende vezeltjes. Voor het tomatensap van het AH merk - ook geperst met schil en al - ligt het weer iets anders. Dat is echt een medi- terrane cocktail. Het grootste deel van het sap komt uit het tomatenland bij uitstek - Italic dus - maar sap uit Israel en Portugal geven het een extra tintje. Voor het AH Tomaten sap wordt geconcentreerd sap gebruikt. Omdat de smaak van tomatensap altijd een beetje flauw is, wordt er een snufje zout aan toegevoegd. -CSS'- jjnselfelfler Aan iedere fles Amselfelder hangt nu een zakje Gliihfix voor een geurige Gluhwein. Schenk ongeveer driekwart liter warme Amselfelder in een kan. Hang het builtje Gliihfix erin en laat het 5 minuten trekken. Voeg suiker naar smaak toe en geniet van een heerlijke gluhwein. Proost! AllerHande33

Allerhande | 1992 | | pagina 33