P Sinaasappelijs met gemberroom Kan twee dagen van tevoren Tomatenbouillon bereiden (Stoofpeertjes maken) Sinaasappelijs maken Sinaasappelsaus maken Tussen eerste en tweede gang Vissouffleetjes in oven schuiven Tomatenbouillon verwarmen Kan een dag van tevoren Hammousse voorbereiden Flageolets voorbereiden Paprikasaus maken Boter in blokjes snijden RoompMe losroeren Knoflookboter maken Kan halve dag van tevoren Vissouffleetjes voorbereiden Broodrondjes bakken Paddestoelenmengsel maken Kaascrdme met druiven voorbereiden Gemberroom maken Kan een uur van tevoren Flageolets laten uitlekken Garnalen laten ontdooien Vlak voor het diner Hammousse met flageolets afwerken Tussen tweede en derde gang Paprikasaus verwarmen Vissouffleetjes afwerken Tussen derde en vierde gang Kalfsmedaillons bakken (Aardappels bakken) Tussen vierde en vijfde gang Bordjes met roggevierkantjes en kaascreme opmaken Net voor vijfde gang Sinaasappelijs uit diepvries in koelkast zetten Na vijfde gang Bordjes met nagerecht afwerken kloppen. Overdoen in diep- vriesdoos en in ca. 6 uur laten bevriezen. Sinaasappels uitper- sen. In steelpan sinaasappel- marmelade met uitgeperste sinaasappelsap al roerende aan de kook brengen. Blijven roe- ren tot het een gladde saus is. Van vuur af rest van sinaasap- peilikeur erdoor roeren. Saus boven kom zeven. Laten afkoelen. Tot gebruik afge- dekt in koelkast zetten. (Kan halve dag van tevoren.) Gemberbolletjes hdel fijnsnij- den. In kom rest van slag- room 2 dl) met slagroom- versteviger en gembersiroop stijfkloppen. Fijngesneden gember erdoor spatelen. Overdoen in spuitzak en tot Of Van vuur af likeur door saus roeren 1 Gember door gemberroom spatelen Op elk bord 2 bolletjes ijs scheppen gebruik afgedekt in koelkast zetten. (Kan half uur van tevoren.) Sinaasappelijs ca. V2 uur voor gebruik uit diepvries in koel kast zetten. Bereiden: In elke chocolade cup toef gemberroom spuiten. Met ijsbolletjestang op elk bord 2 bolletjes ijs scheppen. Sinaasappelsaus nogmaals doorroeren en ernaast schen- ken. Chocolade cup met gem berroom ernaast zetten. (Gar- neren met takje mint.) Direct Voorbereiden: ca. 25 minuten (en ca. 6 uur wachttijd) Bereiden: ca. 5 minuten Prijs p.p.: ca. f 2,25 Bevat per einpersoonsportie: 550 Calorieen vet 39 g- eiwit 3 g- koolhydraten 42 g De dessertwijn Belingard Monbazillac is fris, fruitig en zoet genoeg voor bij het sinaasappelijs; schenk'm lekker koel. (HVTKAIi BEIJVM SpE&SSn:.-:- AllerHande 63

Allerhande | 1991 | | pagina 63