TWEE TUSSENGERECHTEN 0 M VAN T E G E N I E T E N TO M Heldere tomatenbouillon met garnalen culinair HELDERE TOMATENBOUILLON MET GARNALEN (voorgerecht, 6 personen) 2 middelgrote uien, 1 winterwortel a 150 g, 3 eetlepels olie, 1 teentje knoflook, 1 theelepel tijm, 1 laurierblad, 2 blikken gepelde tomaten (nettogewicht ca. 400 g), 1 klein blikje tomatenpuree, 1/6 kruidenbouillontablet (Maggi), 2 pakjes Noorse garnalen a 100 g (diepvries, AH), zout, tabasco, 3 eetlepels dille (diepvries), kaasdoek of schone theedoek zonder wasmiddelenluchtjes Voorbereiden: (Kan twee dagen van tevoren.) Uien pel- len en snipperen. Wortel was- sen, schoonmaken en in blok- jes snijden. In soeppan olie verhitten. Ui en wortel toe- voegen. Knoflook pellen en erboven uitpersen. Ca. 3 minuten zachtjes fruiten. Tijm en laurierblad toevoe- gen. Ca. 1 minuut zachtjes meefruiten. Gepelde tomaten met vocht, tomatenpuree, bouillontablet en V2 liter water erdoor roeren. Aan de kook brengen en mengsel met dek- sel op pan ca. 15 minuten zachtjes laten koken. Laurier blad verwijderen. Tomaten met houten lepel tegen wand van pan fijnwrijven. Kaasdoek vochtig maken en in vergiet leggen. Tomatenmengsel boven andere pan ca. 2 uur laten uitlekken. Tot gebruik uitgelekte tomatenbouillon afgedekt in koelkast zetten. (Kan een uur van tevoren.) Garnalen in ca. 1 uur laten ontdooien. Tomaten met lepel tegen wand fijnwrijven Tomaten mengsel boven andere pan laten uitlekken Bereiden: Zes borden voorver- warmen. In maatbeker toma tenbouillon met water aanvul- len tot 1 liter. Tomatenbouil lon in pan opnieuw zachtjes verwarmen. Op smaak bren gen met zout en enkele drup- pels tabasco. Garnalen en dille over borden verdelen. Hete tomatenbouillon erover schenken. Direct serveren. Voorbereiden: ca. 30 minuten (en ca. 2 uur wachttijd) Bereiden: ca. 10 minuten Prijsp.p.: ca. f 2,50 Bevat per empersoonsportie: 110 Calorieen vet 7g - eiwit7g- koolhydraten 5 g Bouillon in maatbeker aanvullen tot 1 liter 58 AllerHande

Allerhande | 1991 | | pagina 58