E Parijse worteltjes Groene asperges Hh veelzijdige groente de groene asperges. Zowel in voorgerecht als hoofdgerecht komt de verfijnde smaak ervan prima tot z'n recht. Mai'skolven wor- den, ontdaan van schut- bladen en stronken, in z'n geheel gekookt in ruim water gedurende 20 a 30 minuten. Ze worden opgediend met boter. Haricots vert Het staat heel leuk als u tien gekookte haricots verts met twee stengeltjes bieslook tot een bosje bindt. Von! Deze typisch Ita- liaanse groente smaakt licht naar anijs en is een prima begeleider van diverse vissoorten. Gebakken plakken aubergine wor den extra lekker met wat verse kruiden erover gestrooid, zoals dille of basilicum. Strooi wat ge- roosterde geschaafde amandelen over beet- gaar gekookte peultjes en ze zien er al meteen heel feestelijk uit. Groene en rode paprika Al zijn rode en groene paprika's ingeburgerde groentesoorten, toch hebben ze iets bijzon- ders. Fris van kleur ogen ze al verleidelijk en zowel gekookt als gebakken, maar ook gevuld behouden ze hun typisch kruidige zoet-scherpe smaak. Courgettes kunnen op allerlei manieren gegeten wor den. In blokjes in bouil lon gestoofd, in plakjes gebakken in kruidenbo- ter. Maar ook gevuld met verschillende ande Koolrabi Wist u dat koolrabi in dunne 'friet- jes' gesneden heerlijk mildzoet smaakt in verse tomatensoep? Parijse worteltje' Parij se worteltjes zijn door hun ronde vorm eigen- lijk al heel decoratief. 'n Toefje peterselie erbij en... klaar is uw kerstgroente! re groentesoorten, zoals doperwtjes, mai's en champignons smaakt courgette heer lijk! Bleekselden Door wat (20+) geraspte kaas over uw gekookte bleekselderij te strooien krijgt deze Calorie- arme groente een ver fijnde romige smaak. Koolrabi AllerHande 23

Allerhande | 1991 | | pagina 23