Bloemen verkopen bij AH? Groene Controleren en nog eens controleren In het hoist van de nacht in speciale vracht- wagens Welk assortiment? Kwaliteit, lange levens- duur en lage prijs VINGERS VEREIST! Er is in Woerden een speciale Kwaliteitsdienst, die niers anders doet dan controleren en nog eens controleren. Bij voorbeeld of er geen ziektes in de bloemen en planten zitten (zoals luis, spint en meel- dauw) en hoe de kwaliteit van bloem en blad is. Die controle wordt gehouden als de bloe men binnenkomen en als ze de Bloemen- en Plantencen- trale weer verlaten. Bovendien worden er met kamerplanten speciale 'huiskamerproeven' gehouden, om te kijken of ze de gewenste bloeiresultaten geven. Pas als dat het geval is, mag een kamerplant bij AH verkocht worden. Tegelijk is snelheid heel belangrijk bij de verwerking. Zo lcort mogelijk mogen de bloemen de koelcel van 4 °C uit. Zijn er boeketten en bloemstukken van gemaakt, dan gaan ze opnieuw de koel cel in. Maar eerst worden ze in fris water gezet, waaraan al meteen voedingsstoffen zijn toegevoegd en middelen tegen bacterien. Elke middag om 16.00 uur komen via een computersys- teem uit het hele land de bestellingen van de AH-win- kcls binnen. Voor elke winkel wordt een container gevuld met alle bestelde bloemen en planten. Daarna worden ze - nog steeds gekoeld - klaarge- zet voor transport het land in. Het wordt inmiddels nacht- werk. Terwijl Nederland slaapt, komen de chauffeurs in actie. Om 3.00 uur 's nachts gaan de containers de vrachtwagens in, waarin - zomer en winter - een con- stante temperatuur heerst. Rond een uur of zes's och- tends komen de planten en bloemen in de winkels aan. Ook daar houdt de kwaliteits- controle niet op: alles wordt bij binnenkomst gecontro- leerd en nog eens als de plan- ten en bloemen op hun plekje in de winkel staan. Zodra de eerste klanten's morgens de winkel betreden, staat het groen er uitnodigend bij. Wat vandaag op de veiling wordt gekocht, staat morgenochtend vroeg al in de winkel. En dan te bedenken dat het assortiment er week in, week uit, telkens weer anders uit- ziet! NOG VEEL MEER REUS Behalve de afgebeeide bloemen en planten, heeft de bloemen- afdeling van AH nog veel meer keus. Dat geldt zowel voor soorten die het hele jaar door verkrijg- baar zijn, als voor typische seizoens- bloemen en planten. Albert Heijn heeft verschillen- de soorten verkooppunten van bloemen en planten. in de zelfbediening varieert het assortiment van twee tot acht soorten bloemen en evenveel plantenvariaties. Er worden ook verzorgingsartikelen verkocht. In andere winkels is een com plete bloemenafdeling met bediening te vinden. Daar is het assortiment aanzienlijk uitgebreider. Naast 'gewone' bloemen en planten worden er ook losse bloemen verkocht en luxe boeketten. Ook zijn er plantenbakjes te koop, is er allerlei inpakmateriaal en zijn er cadeaukaartjes. In die grote bloemenafdelingen zijn ook zaken als Chrysal en Pokon, vazen en potten te koop. En, afhankelijk van het seizoen, ook bloembollen, zaden en heesters. Albert Heijn vindt dat bloe men en planten er zo mooi mogelijk uit moeten zien. Niet alleen in de winkel, maar ook bij u thuis. En niet alleen zo mooi mogelijk, maar ook zo lang mogelijk. De levens- duur is zeker zo belangrijk als de kwaliteit, vindt AH. En ja, wat is mooi? Wat wil de klant? Daar wordt onderzoek naar gedaan. Want de smaak van de consument verandert voortdurend en ook het aan- koopgedrag wisselt sterk. De laatste jaren bij voorbeeld kopen de mensen steeds meer bloemen voor zichzelf. En ook mannen kopen steeds vaker bloemen. Dus dan wil AH Het is wel belangrijk om te weten dat er niet zo maar even iemand op de bloemenafdeling met bediening wordt neergezet. AH wil op de bloemenafdelingen alleen echte deskundigen, mensen met groene vingers, liefde voor bloe men en die vooral veel kennis van zaken heb- ben. AH stelt hoge eisen aan het personeel: de verkopers en verkoopsters op deze bloe menafdelingen zijn stuk voor stuk opgeleid in de Bloemen- en Plantencentrale in Woerden. En om hun kennis op peil te houden, beschik- ken ze over actuele handboeken van Albert Heijn. weten hoe de interieurs van mensen er zo'n beetje uitzien, want daar moeten de bloemen en planten wel in passen. En de smaak van mannen op bloemengebied, ook dat wordt onderzocht. Kortom, AH houdt voortdurend in de gaten wat de klanten willen en houdt daar terdege rekening mee. Groot inkopen betekent voor een lage prijs inkopen. En dus ook voor een lage prijs verko pen. Daar kunt u bij AH altijd van op aan, nog afgezien van de kwaliteit waar u ook vast op mag rekenen! AllerHande 93

Allerhande | 1991 | | pagina 93