WlE ZOET IS MAAKT LEKKERS MET Het lijkt zo'n eenvoudig produkt, maar je kunt met suiker de lekkerste dingen maken. Zeker als het Sinterklaas-feest voor de deur staat... Gember-roomborstplaat Suiker was vroeger een kostbaar genotmiddel, dat alleen de rij- ken zich konden permitteren. Men was namelijk aangewezen op suikerriet als grondstof en dat groeit alleen in tropische gebieden. Pas nadat was ont- dekt dat ook uit suikerbieten suiker gemaakc kan worden, werd suiker een voor iedereen bereikbaar produkt. Suiker is een belangrijk ingre dient in eigenlijk elk zoet gerecht. Het soort suiker heeft veel invloed op het uiteinde- lijk resultaat. Zo kunt u bij het maken van cake en zand- gebak beter witte basterdsniker gebruiken dan gewone kristal- suiker om te voorkomen dat na het bakken nog kleine kris- talletjes suiker zichtbaar zijn. Voor donkere deegsoorten (speculaas) kunt u bruine bas- terdsuiker nemen. Ook een bavarois wordt mooier als u basterdsuiker gebruikt. Gaat u suiker karamelliseren of oplossen in een vloeistof, dan kunt u uitgaan van gewo ne kristalsuiker. Zoete koekjes als bladerdeegvlinder, die u voor het bakken bestrooit met kristalsuiker, krijgen een kro- kant laagje. Tafelsuiker is een heel fijne kristalsuiker. Lekker over fruit, maar ook mooi om zelfgemaakte snoepjes te voor- zien van een dun suikerlaagje. Poedersuiker gebruikt u bij het maken van glazuur en eiwit- schuimpjes. In de Europese keuken is riet- suikerwat minder ingebur- gerd; het heeft een wat min der neutrale smaak dan sui- kersoorten die van suikerbie ten worden gemaakt. De leveranciers van suiker: suikerriet en suikerbiet 78 AllerHande

Allerhande | 1991 | | pagina 78