Kant-en-klare OOK VOOR EEN VERRASSEND VOORAFJE Kant-en-klare salades van AH zijn lekker en makkelijk; op brood of als basis voor een verrassend voorafje. De kwaliteit is uitstekend en het assortiment wordt voortdurend aangepast aan uw smaakvoorkeur. Wisselend assortiment Beoordeling door proefpersonen Kwaliteit voortdurend gecontroleerd Het gebruik van conserveermiddelen Lange cijd werden verpakte, kant-en-klare AH salades voornamelijk gegeten op een toastje of op een stukje stok- brood. Of werden ze genut- dgd als tussendoortje. Maar de afgelopen jaren maken ze ook steeds vaker deel uit van de niaaltijd. Zo kunt u uw favoriete salade gebruiken als broodbeleg. En passen som- mige salades uitstekend bij het diner: garnalensalade is heel geschikt om in een cocktail te verwerken, kip-kerriesalade combineert goed met een (witte) rijstschotel. Grof gesneden huzarensalade daar- entegen leent zich weer bij uit- stek om te gebruiken voor een hors d'oeuvre. Een eigen hors d'oeuvre. Tenslotte bepaalt u zelf hoe u de salade presen- teert. Gemak en creativiteit zijn zo perfect te combineren. De verpakte AH salades varie- ren van sellerie-, vlees- en komkommersalade tot ei-, ham-prei- en garnalensalade. In totaal zijn er 20 verschillen- de soorten salades. En omdat u wel eens wat anders wilt, past AH regelmatig het salade- assortiment aan: bepaalde soorten worden na verloop van tijd vervangen door soor ten die vervolgens permanent of een gedeelte van het jaar in het assortiment blijven. Een belangrijke rol daarbij spelen de trends met betrekking tot uw smaakvoorkeur. U heeft het dus min of meer voor het zeggen! Daarnaast worden de bestaan- de salades voortdurend onder de loep genomen. De salades bevatten inmiddels natuurlijke kleur-, geur- en srnaakstoffen. De kleur van de salades is daardoor iets veranderd, maar dat is nagenoeg te verwaarlo- zen. Invloed op de kwaliteit heeft die kleurverandering namelijk niet. Ook wordt er druk gewerkt aan de ontwik- keling van salades met vetver- vangende middelen. Voor veel mensen moeten salades immers behalve lekker ook minder Calorieen bevatten. Begrijpelijk: salades worden in steeds grotere hoeveelheden geconsumeerd. Vet wordt een salade met name door een van de smaakmakers: de mayonai- se-achtige saus. Vroeger bestonden de allereer- ste salades eigenlijk voorname lijk uit veel saus (met een hoog oliegehalte) en weinig andere ingredienten. In de loop der tijd is de hoeveelheid saus afgenomen, waardoor de andere hoofd-ingredienten meer zichtbaar warden en in hoeveelheid toenemen. De saus op zichzelf wordt ook steeds vetarmer. Bevatte de saus vroeger zo'n 80% olie, tegenwoordig schommelt dit oliepercentage tussen de 25 en 72%, afhankelijk van de soort salade. 'Nieuwe' salades wor den, voor zover mogelijk, ont- wikkeld op basis van 25% oliepercentage in de saus. Bij elke aanpassing van een salade worden uiteraard geen concessies gedaan aan de smaak. Die mag er nooit op achteruit gaan. Wel kan een smaak wat veranderen, iets dat door een vernieuwde samen- stelling logisch is. Elke nieuwe varieteit wordt eerst beoor- deeld door zo'n 100 willekeu- rig gekozen proefpersonen. Aan de hand van hun bevin- dingen worden eventueel nog de puntjes op de i gezet en daarna pas beslist. Het resultaat van deze werk- wijze is een groot aantal nieu we soorten verpakte salades: een zalmslaatje, een kip-ker- rieslaatje en een rundvlees- slaatje in een 150 grams-ver- pakking (te gebruiken als tus sendoortje), een Napolitaanse kipsalade, een kalkoensalade en een vruchtensalade in een 250 grams-verpakking en grof gesneden huzarensalade in een 600 grams-verpakking (te gebruiken als hors d'oeuvre). Meer dan de moeite waard om zelf eens te proberen! Kwaliteit staat bij de verpakte AH salades hoog in het vaan- del. Daardoor bent u verze- kerd van een uitstekend pro- dukt. De kwaliteitseisen hou- den onder andere een strenge controle van alle grondstoffen en verpakkingsmaterialen in, het hanteren van strikte hygie- nevoorschriften tijdens de produktie en een nauwgezette controle op de uitvoering daarvan. Maar ook een voort- durende controle van de eind- produkten en opslag en distri- butie bij een voldoende lage temperatuur 4 °C. De ingre dienten zelf worden met de grootste zorg geselecteerd. In de AH zalmsalade bijvoorbeeld wordt alleen de 'wilde' roze zalm verwerkt: vissen van een jaar of twee met een gewicht van 1,5 a 2,5 kilo, die in de maanden juli en augustus voor de kust van de Verenigde Sta- ten worden gevangen. Salades zijn 'kwetsbare' pro- dukten. Om te voorkomen dat ze binnen enkele dagen bederven worden conserveer middelen toegevoegd. Ook in de AH salades zitten conser veermiddelen, maar in een dosering die onder de in de Warenwet genoemde norm ligt. De conserveermiddelen waar het om gaat zijn E202 (kaliumsorbaat) en E211 (natriumbenzoaat). Beide zijn 60 AllerHande

Allerhande | 1991 | | pagina 60