DIJON Mosterd TI JM Veel gebruikt in Met Unicef- AH Magnetronboek WENSKAARTEN HELPT U MEE MET EEN REPUTATIE f 2,89. as NlEUW: HET LEKKERE MAGNETRONBOEK DE FRANSE KEUKEN Unicef, het Kinderfonds van de Verenigde Nades, geeft miljoenen kinderen over de hele wereld hoop op een bete- re toekomst. In samenwerking met de mensen in ontwikke- lingslanden, treft zij voorzie- ningen op het gebied van gezondheid, voeding, onder- wijs en schoon water. Albert Heijn ondersteunt het werk van Unicef. Daarom zul- len deze maand in een aantal, met name grotere, AH-win- Mosterd wordt gemaakt van de zaadjes van de mosterd- plant, een gewas dat al drie- duizend jaar bekend is. Hoe- wel mosterdpianten in onze streken prima kunnen gedij- en, betrekken de meeste Euro- pese fabrikanten tegenwoor- dig mosterdzaad uit Canada. Er worden daar twee soorten verbouwd: geel mosterdzaad (Sinapis Alba) en bruin zaad (Brassica Juncea). De gele variant wordt uitgevoerd naar landen waar men milde mos terd prefereert. Het bruine mosterdzaad is geschikt voor het maken van scherpe mos terd, zoals die in Frankrijk graag gegeten wordt. De zaadjes worden geweekt in azijn, druivesap of witte wijn en vermalen. In de loop der tijd is er heel wat geexperi- menteerd met toevoegingen, zoals olijfolie, honing en krui- den. Vooral de Fransen ble- ken kampioenen in het bedenken van smakelijke mengsels. Met name de mos terd van de stad Dijon kreeg een uitstekende reputatie. Omdat smaken verschillen, heeft AH diverse soorten mos terd in het assortiment. Bij AH is een pittige Dijon mos terd onder de naam Grey Poupon verkrijgbaar. Een potje van 215 gram kost kels Unicef-wenskaarten te koop zijn, die verkocht wor den door Unicef vrijwilligers. Deze schitterende wenskaar- ten zijn geheel belangeloos ontworpen door kunstenaars uit alle delen van de wereld. Maar u kunt ook meehelpen. Telkens wanneer u Unicef- wenskaarten koopt, helpt u mee aan de verbetering van de toekomst van kinderen in nood en doet u bovendien uw eigen vrienden een plezier. Vanaf de tweede helft van november is bij Albert Heijn een bijzonder boek verkrijg baar: 'Het lekkere Magnetron boek'. Dit boek bevat een magnetron ABC, waarin ailes wat met de magnetron te maken heeft, behandeld wordt. Verder staan er onge- veer 300 recepten in van vlees, groenten, gevogelte, snacks en nog veel meer. De recepten zijn vrij makkelijk te bereiden. Ook wie net een magnetron heeft, kan ermee uit de voe- ten. De prijs van dit 300 bladzij- den tellende kookboek met veel foto's en harde kaft is f 19,95. Infbrmatic. en recepten van Allvrt Heijn voor tie innynefron en tie coinbinalieniayminnt AllerHande 5 Naam: Tijm (Thymus vulgaris) Plaats van herkomst: Het westelijk deel van het Middellandse-Zeege- bied. Plantdeel: We gebruiken de verse of gedroogde blaadjes en steeltjes van de plant. Bijwnderheden: Tijm was al in de oudheid bekend. Voor de Romei- nen was tijm een sym- bool van kracht. Pas in de middeleeuwen werd tijm als keukenkruid geliefd. Smaak/eigenschappen: Tijm heeft een grijsgroe- ne kleur, een intense geur en een sterke, licht peperachtige smaak. Gedroogde tijm is drie- maal zo krachtig van smaak als verse tijm. Gebmiksmogelijkheden: Tijm treft men vaak aan in kruidenmengsels, zoals het Franse 'Bou quet Garni'. Het kruid combineert goed met peterselie, laurier, knof- "look en uien, maar niet met marjolein. In gestoofde vleesgerech- ten, sausen, bouillon, groente- en tomatensala- de, bij wild en vis en in veel Italiaanse gerechten smaakt tijm uitstekend. Houdbaarbeid: Gedroog de tijm is een paar maanden langer houd- baar dan verse tijm. Indien lucht- en licht- dicht bewaard, blijft de smaak en geur van gedroogde tijm lange tijd behouden.

Allerhande | 1991 | | pagina 5