CULINAIRE BLIK (MEE) OP TE SCHEPPEN Bij een lekker etentje hoort een heerlijke soep vooraf. Soms vergt zo'n soep veel werk. Vanaf vandaag niet meer, want bij Albert Heijn treft u vijf bijzondere nieuwkomers-in-blik aan: de culinaire soepen van het AH merk. Prachtige rapportcijfers Zaanse mosterd roomsoep SOEPEN Onze nieuwe soepen noemen we niet zomaar culinair. We doen het omdat de recepten met hulp van Theus de Kok, chef-kok van het al heel lang met Michelin-sterren getooide restaurant De Echoput in Hoog-Soeren zijn gemaakt. De samenwerking met De Echoput begon een jaar gele- den. We vonden het hoog tijd voor een uitbreiding van ons assortiment met soepen van topkwaliteit, zoals u in goede restaurants aantreft. En wat ons betreft mochten daar ook soepen bij zijn die nog niet eerder in kant-en-klare vorm verkrijgbaar waren zoals mos- terdsoep of broccolisoep. Theus de Kok was meteen enthousiast voor de vernieu- wende gedachte van AH en schreef vijf soeprecepten. De receptuur werd door onze bouillon- en soepexperts enigszins aangepast. De rapportcijfers van een proefpanel waren zder hoog, gemiddeld bijna een acht en dat is uniek voor een nieuw produkt. Ondanks de mooie cijfers was er hier en daar wat kritiek, en daar waren we heel blij mee, want kritiek betekent een kans om een produkt te verbeteren. De op- en aanmerkingen kwa- men trouwens overeen met die van Theus de Kok. Wat hij van het eindresultaat vindt, dat AllerHande hem liet proeven in de keuken van De Echoput, leest u verderop. Vooruitlopend op zijn oordeel mogen we zeggen dat het gelukt is kant-en-klare culinai re soepen in blik te brengen die ontzettend lekker smaken en gemaakt zijn van natuur- lijke ingredienten. Aan de soepen werd op het laatste moment verse slag- room toegevoegd. En de prijs? Ze zijn echt niet duur! Op de Kreeft Roomsoep na (f 2,89) kosten ze f 2,49 per blik met een inhoud van 0,4 liter en dat is voldoende voor twee koppen. Zaanse mosterd- roomsoep Een mengsel van plantaardi- ge- en runderbouillon, slag- room en Zaanse mosterd uit mosterdmolen De Huisman op de Zaanse Schans, vormen de belangrijkste ingredienten voor deze soep die zonder overdrijving uniek genoemd mag worden. Wie van rnos- terdsoep houdt, moest'm tot dusverre zelf maken. Of het geluk hebben dit gerecht in Chef-kok Theus de Kok van sterren- restaurant De Echoput gaf belangrijke adviezen bij de ontwikkeling van de receptuur. AllerHande 39

Allerhande | 1991 | | pagina 39