Een avondje OP UW EIGEN ^ONTEVlNC Voor wijnliefhebbers CHATEAU? is dit het avondje: gezellig met vrienden praten, eten en vooral wijn proeven. Wij zijn zo vrij geweest om alvast vijf uitstekende wijnen (met bijpassende hapjes) op tafel te zetten. Aan u de keus! Van zes tot acht mensen WIJNP A Er zijn talloze mogelijkheden om wijnen met gerechten te combineren. U kiest bij voor- beeld'vijf wijnen met een ver- schillend karakter. Bij elke wijn maakt u edn of meer hapjes die erbij passen. De wijnen en de hapjes zet u op tafel. U geeft aan welke wijn bij welk hapje is bedoeld, maar ieder is natuurlijk vrij om ook eens een andere wijn bij dat hapje te proberen. We geven u vijf combinaties: 1. Orvieto secco uit Italie met garnalensalade. 2. Gewiirztraminer uit de Franse Elzas met patd. 3. St. Christol (een fijne wijn uit Zuid-Frankrijk) met krui- dige champignons. 4. Beamonte uit Navarra (Spanje) met Spaanse gehakt- worstjes. 5. Montagne-St.Emilion Bor deaux (Frankrijk) met geite- kaastaart. Verrukkelijke combinaties, maar u moet ook zeker de Gewiirztraminer even bij de kaastaart proeven en de Beamonte bij de pate. Wie weet welke aangename verras- singen u te wachten staan. Een wijnproefavond kunt u het beste met zes a acht men- sen houden. Voor iedereen zet u vijf wijnglazen en een water- glas neer. (U kunt ook een of twee wijnglazen per persoon op tafel zetten met daarbij een kan water om tussentijds de glazen te spoelen.) Verder zijn water, stokbrood en toastjes onmisbaar om zo af en toe de smaken van de verschillende wijnen en de diverse hapjes te neutraliseren. Pen en papier is handig voor de mensen die de namen en de smaken van de wijnen willen onthouden. 18 AllerHande SASI AI

Allerhande | 1991 | | pagina 18