GEEFT VLEES MEER SMAAK U bent dol op vlees en wilt eens iets anders dan fonduen of gourmetten? Maar wel net zo gezellig en lekker? Dan is steengrillen wat voor u. Bovendien is steengrillen lekker vetarm! r'g; RILLEN bij ieder bord een schaaltje met verschillende vleessoor- ten. Met name magere en malse vleessoorten zijn heel geschikt. Denk aan biefstuk, entrecote, ossehaas, varkens- haas, varkenschnitzel, hamlap, lamsbout zonder bot, kipfilet en kalkoenfilet. Snijd het vlees recht op de draad in dunne plakjes van ca. V2 tot 1 cm dik. Dit gaat heel makke- lijk als u het vlees ca. 1 uur in de diepvriezer stevig laat wor- den. Ook heel lekker zijn mini-hamburgertjes en mini- tartaartjes. U maakt deze door een hamburger of tartaartje in vieren te delen en de stukjes opnieuw tot platte schijfjes te vormen. Reken totaal op 200 g vlees per persoon. Behalve vlees kunt u ook groenten op de steengrill roos- teren. Bij voorbeeld plakken ui, courgette, aubergine, reep- jes paprika. Bestrooi de groen ten van tevoren met zout en dep ze vlak voor het opdienen droog. Zo wordt de groente mooi bruin en lekker knappe- Bij het vlees en de groenten geeft u een frisse gemengde sla, stokbrood en natuurlijk lekkere sausjes. Steengrillen is een nieuwe vorm van koken aan tafel. Vlees en groenten worden ge- roosterd op een gloeiend hete lavasteen. Door de intense hitte schroeit het vlees direct dicht en blijft het lekker sap- pig. Een heel magere manier van koken, want er komt geen boter of olie aan te pas. Een steengrill kunt u kopen in zaken voor huishoudelijke arti- kelen. Voordat het eetfestijn begint warmt u de viakke lavasteen op in ca. V2 uur in een hete oven van 225 °C of gasovenstand 5. Hierna wordt de lavasteen in een houder geplaatst en elektrisch of met spiritusbranders op tempera- tuur gehouden. Strooi eerst wat zout op de steen, dan plak ken vlees en groenten er niet aan vast. Of smeer de steen voor gebruik eenmaal in met een heel dun iaagje olie. Plakjes vlees en groenten die u op de hete steen legt, bakken heel snel bruin. Er loopt nauwelijks vocht uit. Na gebruik kunt u de wat afgekoelde steen afwas- sen met heet water. Net als bij fonduen en gour metten zet u voor steengrillen AllerHande 15

Allerhande | 1991 | | pagina 15