Mama Mirdcoli trakteert alle klanten van AH! Ja, ik laat me graag trakteren door Mama Mirdcoli! De streepjescode stuur ik mee. Wijn door t eten: kunnen kinderen ook meeeten Moet panklare groente nog worden ge was sen? Is uw volkoren brood wel echt volkoren brood Kunje kleren laten inweken met soda v r Macaroni jal Formaggio Spaghetti all'Italiana Ik gebruik graag de recepten uit de AllerHande, maar mijn bezwaar is dat er soms wijn aan moet worden toegevoegd. Ik heb het idee dat dit mis- schien niet zo goed is voor kin deren, omdat ze dan alcohol binnenkrijgen. Daarom wil ik graag weten of ik de wijn kan vervangen door iets anders. MEVR. K.S. TEB. De recepten uit AllerHande wor den heel zorgvuldig samenge- steld. Ze worden een paar keer bereid en gekeurd op smaak tot ze helemaal goed zijn. De verschillende ingredienten zijn altijd in een zo perfect moge- lijk evenwicht met elkaar en elk ingredient voegt wezenlijk iets toe aan de smaak. Als u de wijn vervangt door bij voorbeeld water of bouillon, krijgt het gerecht een andere smaak. U hoeft echter niet bang te zijn voor het gebruik van wijn in het eten. Het grootste bestanddeel van wijn is water. Water kookt bij 100 °C, terwijl alcohol al ver- dampt bij een temperatuur van ongeveer 70 °C. Dit betekent dat er in een goed doorver- warmd gerecht (ca. 5 minuten laten koken) geen alcohol meer zit. U kunt uw kinderen dan ook met gerust hart laten meeeten. Als werkende vrouw heb ik niet zoveel tijd om aan het eten te besteden. Voor het gemak koop ik dan graag panklare groenten of een bamipakket. Zelfdenk ik dat deze groenten kant-en- klaar zijn voor het gebruik maar volgens mijn man moeten ze noggewassen worden. Wie heeft gelijk? MEVR.]. vanC. TEA. U hebt wel degelijk gelijk. Al onze panklare groenten, rauw- kost, gemengde sla en bami- groenten, hoeven voor het gebruik niet meer te worden gewassen; dat hebben wij al voor u gedaan. Thuis kunt u de voorverpakte, panklare groente van uw keuze dus direct uit de verpakking in de pan doen. Meestal koop ik volkoren brood bij de bakker. Daar zitten dan hele korrels in. Toevallig kocht ik bij u in de winkel een volko ren brood. In dit brood miste ik de voile korrels die volgens mij specifiek zijn voor een volkoren brood. Het was gewoon een fijne broodsoort. DHR.J.S. TEE De keuze van de bloem of het meel bepaalt de broodsoort. Het meeste brood van AH wordt gebakken van tarwe, omdat tarwe goede bakeigenschappen heeft. De tarwekorrel wordt ver- malen tot meel. De samenstel- ling van dit meel bepaalt het soort brood. Voor een volkoren brood wordt tarwemeel gebruikt waarvan de gehele tarwekorrel is vermalen. Tarwemeel bestaat voor ongeveer 40% uit zemelen en tarwekiemen. Dit in tegenstel- ling tot wit brood, dat wordt gebakken van tarwemeel waaruit de kiem en de zemel zijn gezeefd, zodat alleen de kern, het 'meellichaam', overblijft. Ook bij AH kunt u brood krijgen met daarin een hele korrel. Voor het Zaans Volkoren worden hele, geweekte roggekorrels aan het deeg toegevoegd. Ook hebben we in het assortiment Volkoren brood grof. Voor dit brood is een gedeelte van de tarwekorrel niet fijngemalen, maar grof gebroken. Ik zou graag willen weten of soda gebruikt kan worden als inweekmiddel. En zoja, kunje dan alle kleren laten inweken met soda? MEVR. D. TEH. Soda is een goedkoop inweek middel. 500 g is voldoende voor 301 water. Wasgoed geweekt in soda laat zich snel en gemakke- lijk reinigen, omdat het vuil op en tussen de textielvezels al is los- gemaakt. Bovendien werkt soda mild desinfecterend en verdrijft hinderlijke geurtjes. Plantaardige vezels, zoals katoen en linnen zijn heel goed in te weken met soda. Soda is echter niet aan te bevelen als inweekmiddel voor weefsels met eiwitvlekken en weefsels afkomstig van dieren, zoals wol en natuurzijde. Probeer Gratis Mirdcoli COMPUTE MAA1T1J0 COMPLETE MAAUUD Op haar dchte Italiaanse maaltijden, Macaroni al Formaggio of Spaghetti all'Italiana. Profiteer nu! Koop 1 pak Mirdcoli complete maaltijd bij Albert Heijn (deze vindt u bij de kant- en-klaar gerechten). Knip de streepjescode uit of teken deze na, vul deze cheque in, maximaal 1 per gezin, en stuur ze samen naar Mama Mirdcoli, Antwoordnummer 10035, 4870 VB Etten Leur. Zonder postzegel U ontvangt dan zo snel mogelijk f 4,69 retour. Inzenden kan t/m 31 december. - adviesprijs. Naam m/v Woonplaats Bank- of gironummer iTelefoonnummer AllerHande 105

Allerhande | 1991 | | pagina 105