Vraag EN ANTWOORD BESPARING Calgonit OP MACHINE-AFWASMIDDEL zorgt dat t mooi blijft Wanneer worden afwasmiddelen fosfaatvrij? Waarom kiest AH het 'twee-banden- kassasysteem U kent Calgonit machine-afwasmiddel. Al generates lang de favoriet voor uw hele servies, Er is nu ook Calgonit Ultra. Fosfaatvrij, chloorvrij en sulfaatvrij. En u heeft er veei minder van nodig. Per wasbeurt kunt u tot 50% op uw machine- afwasmiddel besparen, Geschikt voor alie typen en soorten afwasmachines, Want Calgonit wordt door alle merken van harte aanbevolen. Albert Heijn profileert zich als een bedrijfdat oog heefi voor bet milieu en mar milieuvrien- delijker oplossingen zoekt op allerlei gebied. Uw wasmidde- len zijn vifmieuwd en nu alle- maal fosfaatvrij. Ikjuich dit van harte toe. Mijn vraag is wanneer u de afwasmiddelen goat aanpakken. Want daar zitten volgens mij nog steeds fosfaten in. DHR. Th. mn VP. TEZ We moeten hier een onderscheid maken tussen de Albi afwasmid delen voor de handafwas en het Albi afwasmiddel voor de vaat- wasmachine. Alle afwasmiddelen voor de handafwas zijn fosfaat vrij. We kunnen dit niet sterk genoeg benadrukken, want het lijkt een hardnekkig misverstand te zijn dat er fosfaat zou zitten in handafwasmiddelen. Er heeft nooit fosfaat ingezeten. AHA Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? De bedrijfsleiding in uw AH-winkel zal met genoegen uw vragen beantwoorden. Voor meer informatie kunt u gratis bellen met de AH Servicelijn: 06-0305. Elke vraag wordt beantwoord: sommige direct, over andere bellen we u terug. Interessante vragen worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de vragensteller afgedrukt. Met het afwasmiddel voor de vaatwasmachine was het iets anders gesteld. In de meeste van deze vaatwasmiddelen zat noodzakelijkerwijs wel fosfaat. Omstreeks november '91 is dat echter veranderd en zijn ook deze vaatwasmiddelen milieu- vriendelijker geworden. Ik was een poosje geleden in een supermarkt waar de caissiere de boodschappen na het aanslaan in een ander winkelwagentje deed. Ik vond dit echt een han- dig systeem. ]e kunt dan later op je gemak je boodschappen in de boodschappentas doen. Je voeltje niet zo opgejaagd door de klant die najou wordt geholpen. Waarom gaat het bij Albert Heijn anders? DHR. P. TEH. Bij Albert Heijn wordt het door u beschreven systeem in principe niet toegepast. Deze manier van werken is namelijk meer belas- tend voor caissieres. Bij dit sys teem kunnen rugklachten optre- den, omdat de caissiere veel (verkeerde) draaibewegingen moet maken en alle boodschap pen moet optillen. Bij het systeem, zoals wij dat hebben, maar natuurlijk ook door scanning, zitten de caissie res in een betere houding. Om de rug van de caissiere zoveel mogelijk te ontlasten, is er nu ook een speciale stoel ont- worpen, die de caissiere als het ware dwingt tot een goede hou ding. Daarom hebben wij geko- zen voor het systeem met de twee banden. Er is een klein aantal AH-winkels waar wel gebruik wordt gemaakt van het systeem met de tweede winkelwagen. Dit zult u echter alleen maar zien in de buurtwin- kels, waar geen ruimte is voor een kassa met twee banden. De winkelwagens hebben dan een verhoogde bodem, zodat de caissiere niet zo diep hoeft te bukken. /v 223—i- 104 AilerHande

Allerhande | 1991 | | pagina 104