Allerlei Nieuws Accent: een nieuwe, vastkokende aardappel Drie soorten natriumarme vleeswaren Tahoe nu van het AH merk Mie in soorten en maten Nu ook grove grotchampignons Robijn Zachtdoekj nu in meer winkels TEfl" TARWE Accent is een nieuwe aardappel bij AH. Nu uit eigen land, straks (van eind maart tot juli) uit de landen rond de Middel- landse Zee. De Accent is vast- kokend en daarom ook zonder jus heel srnaakvol. De Accent is ook geschikt voor salades en om te bakken, maar niet voor het maken van puree. De Accent zit in een verpak- king van 1 '6 kg. Ideaal voor kleine huishoudens. Voor iedereen die moet oppassen met zout zijn de natriumarme vleeswaren van Nistria een uitkomst. Sinds kort worden er drie soorten verkocht in een handige zuur- stofarme verpakking van 55 a 60 g: Cervelaatworst natrium- arm, Runderrookvlees natri- umarm en Lachsschinken (bacon zonder vetrand). Naast natriumarm zijn deze vleeswa ren ook glutenvrij, lactosevrij en bevatten ze weinig vet. AH heeft nu naast gewone Franse grotchampignons ook grove grotchampignons met hoedjes van ongeveer 7 cm. Deze lenen zich bij voorbeeld heel goed om te vullen. De grove grotchampignons heb- ben als voordeel boven de Hollandse reuzenchampig- nons dat ze tijdens de berei- ding minder vocht verliezen. Grove grotchampignons wor den per vier stuks op een schaaltje verkocht. Overigens zijn er voortaan alleen nog blonde grotchampignons, omdat het aanbod aan bruine grotchampignons te onregel- matig was. Kwalitatief zijn ze minstens even goed. Tahoe is er nu van het AH merk. Op de verpakking prijkt een zelfde blauw-oranje etiket als op de panklare groente. Tahoe is een vegeta- risch Oosters produkt met een neutrale smaak. Het is een soon zachte kaas, gemaakt van sojamelk. U kunt tahoe in plakjes of blokjes, al dan niet gemarineerd, bakken in een koekepan met een anti-aan- baklaag of meestoven in gerechten. Door de neutrale eigen smaak neemt tahoe makkelijk de smaak over van andere ingredienten waarmee het wordt bereid. Voor bij de Oosterse maaltijd heeft AH een uitgebreid assor tment mie. Er zijn mienestjes in pakken van 500 g van Honig(f 1,99) en van het AH merk (f 1,75). Deze nestjes bestaan uit een platte, vrij brede mie die ca. 10 minuten moet koken. (D@© Daarnaast zijn er van Soubry twee soorten echte Oosterse mie in pakjes van 250 g: Chi- nese mie [f 1,19) en Chinese eiermie (f 1,49). Eiermie bevat 15 ei en is voller van smaak. Deze Oosterse mie bestaat uit dunne draden, die in plakjes geperst zijn. Een plakje is de juiste hoeveelheid voor edn persoon. Chinese mie is snel klaar. U hoeft de mie maar 4 minuten in kokend water te leggen. Op verzoek van veel klanten is het Robijn Zachtdoekje nu in meer AH-winkels verkrijg- baar. Door een Robijn Zacht doekje in de droger te laten meedraaien wordt het was- goed heerlijk zacht en krijgt het een frisse geur. Bovendien is het wasgoed niet meer sta- usch. Een doosje met 20 Robijn Zachtdoekjes kost /4,95. AllerHande 91

Allerhande | 1991 | | pagina 91