Kiezen voor smaak IS KIEZEN VOOR DE EERLIJKE KEUKEN Kwaliteit bij AH Koken met produkten uit het seizoen Hoe kook je 'eerlijk'? 3 liter wasverzachter uit een klein pakje. Soupline Wasverzachter in het nieuwe handige schenkpak is niet dfin, niet twee, maar 3x geconcen- treerd. Edn liter Soupline is gelijk aan 3 liter normale wasverzachter. Zodat u er niet 50, niet 100, maar 150 badjassen heerlijk zacht mee kunt krijgen. Een prachtige badjas met een klein pakje. Bij Soupline Wasverzachter Oceaan Fris of Dauw Fris maakt u kans op een prachtige zachte witte bad jas. Elke week, 3 maanden lang worden er 150 bad jassen gratis weggegeven. Kijk in de winkel op het Soupline actie schenkpak. heel veel moeite om de men- sen een goed produkt voor te kunnen zetten. Bovendien geven ze op hun produkten informade over voedingswaar- de en herkomst. Daarmee geef je je klanten de mogelijkheid om bewust te kunnen kiezen.' Wie zelf ook 'eerlijk' wil koken, kan het beste kiezen voor produkten die zo onbe- werkt en natuurlijk mogelijk zijn. Dus ongeschilde aardap- pels en ongesneden verse groenten, vers fruit, echte boter, melk, volkorenbrood, mager vlees, boerenkaas, verse vis. Maar gekruide vleessoor- ten, kant-en-klare soepen en sauzen, blikgroenten en -fruit en gezoete zuivelprodukten horen niet op de eerste plaats thuis in de eerlijke keuken. Cas Spijkers zegt daarover: 'Die produkten zijn er om het de mens een beetje gemakke- lijker te maken, vooral als iemand niet veel ujd heeft om te koken. Je kunt natuurlijk best wel eens een instantsausje gebruiken. Alleen zou ik er altijd wat extra's bij doen: bij voorbeeld wat fijngehakte verse kruiden, groenten, wat room, en je hebt al een heel andere saus.' Eerlijk koken betekent ook: koken met produkten uit het seizoen. 'Toch moet je ook hierbij kri- tisch blijven,' vindt Cas Spij kers. 'Als ik in april door de AH-winkel loop en ik zie daar een doosje schitterende Spaanse aardbeien, dan koop ik ze toch echt wel.' Eerlijk koken is: de smaak van de ingredienten zelf het werk laten doen. Meestal lukt dit het beste door de bereidings- tijd korter te houden dan u bent gewend. Kort pocheren of stomen, kort bakken en grilleren is beter dan lang koken in veel water of sudde- ren in veel vet. Vlees, vis en groenten blijven zo knapperig en sappig en worden niet slap of taai. Te gaar betekent zowel verlies van smaak als van voe- dingswaarde. Het is jammer om de smaak van goede pro dukten te verbergen onder vette jus, zware sauzen en te veel kruiden. Kruiden worden het liefst vers gebruikt en benadrukken de smaak alleen maar. Zout wordt pas op het allerlaatst met mate toege- voegd! Hoe kun je nu thuis net zo lekker en 'eerlijk' koken als de Eurotoques? Op de eerste plaats dus door te kiezen voor kwaliteit. AH maakt het u daarbij gemakkelijk. Ook wanneer u zou willen kiezen voor alternatieve produkten bent u bij AH op de goede plek. Het assortment scharrelvlees biedt een ruime keus en scharreleieren zijn er te kust en te keur. Eko-aardappelen en biologisch geteel- de komkommers zijn ook geen nieuwkomers meer. Dit wil trouwens niet zeggen dat onze 'gewone' groenten daarom van mindere kwaliteit zouden zijn. Teeltmethoden, verwerking en ver- voer van de verse produkten staan onder voort- durende controle. '"onwii AllerHande 85

Allerhande | 1991 | | pagina 85