Allerlei Nieuws Halfroom met een smaakje Buckler en Stender nu alcoholvrij Nieuwe bonbons Boekje voor studenten en kamerbewoners Nu landelijk keurmerk voor groepskalfsvlees Het in korte tijd zo populair geworden alcoholarme bier moet nu plaats maken voor alcoholvrij bier. Steeds meer mensen kiezen voor alcohol vrij bier dat minder dan 0,1 alcohol (de nieuwe Europese norm voor alcohol vrij bier) bevat. Daarom zijn Buckler van Heineken en Stender van Grolsch in plaats van alcoholarm voortaan ook alcoholvrij. Beide merken zijn te koop per flesje en per krat van 24 flesjes. Na koffie met een lekker smaakje is er nu ook halfroom met een extra smaakje: Fenise halfroom Amandel en half- room Mocca. Voor een extra lekker bakje koffie en met als groot voordeel dat ieder voor zijn favoriete smaak kan kie zen. Een flesje Fenise half- room (Amandel of Mocca) bevat 0,2 liter en kost 1,55. 0® Bij de Delicata Belgische bon bons is het een en ander ver- anderd: de doosjes 'Luik' bon bons bevatten een vernieuwde samenstelling met nog meer smaakvariatie. Bovendien is het assortment 'Namen' bon bons vervangen het assorti- ment 'Brugge' bonbons met luxere, ambachtelijke bonbons met luchtige vullingen en meer witte varieteiten. In deze 'Brugge' bonbons is bedui- dend minder suiker verwerkt. Er zijn doosjes van 300 g Cf 6,95) en 500 g 9,95). Uit milieu-overwegingen wor- den de doosjes 'Luik' en 'Brugge' niet meer voorzien van cellofaan. Bovendien bevatten de doosjes 'Brugge' geen bonbons meer die in alu- miniumfolie zijn verpakt. Tjoklat introduceert voor de echte bonbonliefhebber een nieuwe serie bonbons, die een stuk groter zijn dan normale bonbons. Tjoklat bonbons wegen 20 g in plaats van 12 g. En elke bonbon is gevuld met een uitgelezen combinatie van twee verschillende smaken. Deze nieuwe Tjoklat bonbons zijn er in feestelijke doosjes i 250 g van 6,95 voor 5,95 en 400 g van 9,95 voor 8,95. Voor wie echt iets heel speci- aals wil zijn er nu Tjoklat pra- linergebakjes. Die bestaan uit een delicaat schuimbodempje met daarop een luchtig geklopte vulling van cacao-, hazelnoot- of advocaatmousse. Het geheel is gehuld in een laagje melkchocolade, pure chocolade of witte chocolade. De Tjoklat pralinergebakjes worden per drie stuks (90 g) in een doosje verkocht. Prijs 3,75. Ter kennismaking 2,95. Eten op je eigen is een nieuw boekje van het Nederlands Zuivelbureau en is bedoeld voor studenten en kamerbe woners. Op heel eigen wijze geeft de bekende bioloog Midas Dekkers informatie over eten en drinken, de fimctie van voeding, over kopen en bewaren, over koken en bakken. Daarnaast krijgt de kok in spe tal van recepten voor o.a. aardappels koken, eieren bakken, salades en eenpansgerechten. Vanaf 2 September is 'Eten op je eigen' bij AH te koop voor 4,95 (zolang de voorraad strekt). In 1987 startte AH als eerste met de verkoop van Gegaran- deerd Groepskalfsvlees. Groepskalveren leven met meer kalveren in ^en ruimte. Die ruimte is gelijkmatig ver- licht en de kalveren kunnen er heen en weer lopen. Groeps kalveren krijgen melk en een structuurhoudende voeding. Dit initiatief van AH werd een groot succes en had veel navolging. Sinds kort is er zelfs een landelijke kwaliteits- regeling voor Groepskalfsvlees opgesteld. De controle wordt uitgeoefend door de Interna tionale Scharrelvleescontrole. Voor AH verandert er wat het kalfsvlees zelf betreft uiteraard niet zo veel. Dat blijft van de bekende, goede kwaliteit. Maar aan de verpakking van het voorverpakte kalfsvlees is wel wat te zien: daar zit voor taan de hierbij afgebeelde groene sticker op die nu door heel Nederland geldt als een kwaliteitskeurmerk voor groepskalfsvlees. AllerHande 71

Allerhande | 1991 | | pagina 71