TUINKERS LEKKER Wat kan Bloeiende Restjes wijn bewaren EN VITAMINERIJK ZOMERBRUIN LANGER MEE ERVEEL MET GEMBERSIROOP ZOMERHEI IN HUIS satesaus). Gembersiroop smaakt ook heerlijk op panne- koeken en poffertjes, op ijs en yoghurt, in vruchtensalades en in exotische drankjes. AH verkoopt flessen Australi- sche gembersiroop van het merk Royal Mail (25 d, 3,29). De gembersiroop vindt u in de winkel bij de speciaiiteiten. Naam: Lepidium sati vum (tuinkers, ook ster- rekers of bitterkers genoemd). Plants van herkomst: Tuinkers was al bekend bij de Romeinen. Oor- spronkelijk komt de plant uit West-Azie, maar tegenwoordig is tuinkers in heel Europa te vinden. In ons land kan tuinkers zowel bin- nens- als buitenshuis (alleen in de zomer- maanden) gekweekt worden. PlantdeeL: Wij eten de rauwe stengeltjes met blaadjes. Bijzonderheden: T uin- kers is verwant aan radijs. We onderschei- den twee soorten, de grove soon en een fijne variant, die bij AH in bakjes verkrijgbaar is. Smaak/eigenschappen: Jonge tuinkers heeft een enigszins scherp aroma, een peperachtige smaak, en bevat veel vitaminen. Naarmate de plant vol- wassener wordt, krijgen de bladeren een hetere smaak. Gebruiksmogclijkheden: Tuinkers smaakt prima op de boterham en geeft een pittig smaakje aan salades. Tuinkers kan ook gebruikt worden als garnering en in sauzen. Houdbaarheid: De fijne soon is in de koelkast enkele dagen houdbaar, mits het plantje vochtig gehouden wordt. AllerHande 5 Om zomerbruin langer te bewaren is het belangrijk om het vochtgehalte van de huid op peil te houden. Smeer uw lichaam daarom iedere och- tend en avond in met bodylo- tion of een vochtinbrengende creme. Als u make-up gebruikt, kies dan gouden en bronskleurige tinten; die doen uw gezicht nog bruiner lijken. Gembersiroop bevat maar drie ingredienten: water, suiker en een natuurlijk gemberaroma. Dat gemberaroma komt van de Australische gemberwonel, die bekend staat om zijn uit- stekende kwaliteit. Het geel- bruine gembernat bevat geen stukjes gember, wat handig kan zijn als u een gember- smaak wilt toevoegen aan gladde sauzen (bij voorbeeld Ook binnenshuis kunt u van bloeiende zomerhei genieten. Zet de plant dan in een koele, lichte kamer met veel frisse lucht en weinig zon. Tijdens de bloei heeft zomerhei veel water nodig. Zomerhei (Erica Graci lis) wordt in potten ver- kocht bij de AH-winkels met een bloemen- en plantenafdeling. Restjes wijn hoeft u niet weg te gooien. Vaak is de wijn geschikt om te gebruiken in gerechten waaraan rode wijn toegevoegd kan worden, zoals het Franse stoofvleesgerecht Boeuf bourguignon. En mocht de wijn al een beetje zuur zijn, dan kan hij nog dienst doen als wijnazijn. Een restje (droge) witte wijn is uitstekend geschikt voor het maken van een dressing.

Allerhande | 1991 | | pagina 5