Panklare kwaliteit de gekookte verse bieten van AH. Speciaal voor Albert Heijn geteeld door zeven Noordhollandse boeren. Door gebruik van het Uit elk zaadje komt een plantje beste zaad, een traditionele manier van oogsten (met de hand) en bewaren ('op kuil') zijn ze van hoge kwaliteit. Lees eerst hoe de bieten de winkel bereiken en sla dan om voor drie heerlijke recepten! U kunt genieten van Late bietjes kunnen langer worden bewaard Het Hollandse rode bieten- seizoen loopt vanaf de tweede week in juli tot en met de maand mei van het jaar erop. Vroege bieten worden, machi- naal, gezaaid in april en mei. Uit elk zaadje komt een plant je. Daardoor moet het zaaien heel precies gebeuren: om de vier centimeter een zaadje. De zaadjes zijn kiemkrachtig en 44 AllerHande hebben de ruimte, de groeien snel. In juli en augus- tus kunnen ze al worden geoogst. Lang houdbaar zijn de vroege bieten echter niet. Daarom worden ze, eenmaal geoogst, binnen de kortste tijd in kistjes vervoerd naar Kat- wijk, waar ze worden gewas- sen, gekookt en 'winkelklaar' verpakt. En liggen er vervol- gens dagelijks kersverse bieten in de Albert Heijn-winkels. Elke dag weer. De late bieten worden half mei gezaaid. De zaadjes zijn minder kiemkrachtig. Boven- dien is het steeds de vraag hoeveel plantjes een zaadje voortbrengt. Dat kunnen er twee of drie zijn, maar een plantje kan ook. Late bieten groeien langzamer dan vroege bieten en worden pas half oktober geoogst; in de herfst- vakantie, omdat er dan vol- doende scholieren kunnen helpen. Daar staat tegenover dat ze veel langer kunnen worden bewaard. Het Middellandse-zeegebied is de bakermat van de rode biet. Maar de bieten die speci aal voor Albert Heijn worden geteeld, komen (met uitzon- dering van de maand juni) uit Nederland. Uit Noord-Hol- land. En om nog preciezer te zijn: van de vele hectares klei- grond van zeven boeren in Avenhorn en Berkhout, ten westen van Hoorn. De kwali teit van deze bieten is van het begin af aan gegarandeerd. Zo wordt alleen het beste zaad van de beste bietenrassen gebruikt en worden de bieten, om beschadigingen tegen te gaan, met de hand geoogst. Afhankelijk van het feit of het gaat om 'vroege' of'late' bie ten worden ze meteen tot gekookte bieten verwerkt of voor die verwerking op een speciale manier bewaard.

Allerhande | 1991 | | pagina 44