Vuookin I handige verstuiver Vuil en vlekken weg zonder inweek ofvoorwas. Zitten er voldoende vitamines in diepvriesgroenten? Wat is het verschil tussen bloem en patentbloem Waarom verkoopt Albert Heijn 'Playboy' en Penthouse Vuil en vlekken weg zonder inweek of voorwas want Shout rekent in de hoofdwas zelfs af met de hard- nekkigste vlekken. Spuit Shout op het vuil en de vlekken en doe het voorbehandelde wasgoed daarna samen met de overige was in de machine. Shout is biologisch afbreekbaar, uiteraard fosfaatvrij en bevat geen bleekmiddelen. zijn, weet ik niet. In plaats van alles maar uit te proberen ben ik op het idee gekomen om sim- pelweg over te schakelen op een menu voor diabetici. Daarpro- dukten voor diabetici geen sui- kers bevatten hoop ik uiteinde- lijk tuat kilo's kwijt te raken. Misschien is dit wel een idee voor anderen. Graag uw reactie hierop. MEVRN.V. TEA. Helaas moeten wij u teleurstel- len. Produkten voor diabetici zijn niet speciaal geschikt om te ver- mageren. Bij deze produkten wordt suiker door een zoetstof vervangen. Vaak is dit 'sorbitol' 'Sorbitol' levert echter evenveel Calorieen als suiker. Wilt u afval- len, dan kunt u het beste mager en gevarieerd gaan eten. Voor meer informatie hierover raden wij u aan contact op te nemen met uw huisarts of een dietist. Zij kunnen een op uw persoon- lijke situatie afgestemd dieet samenstellen. Ik woon nu een paar maanden zelfstandig en wil ervoor zorgen dat ik alle benodigde stoffen binnen krijg. Helaas is het voor mij niet mogelijk om elke dag verse groenten te halen. Daar- om wil ik diepvriesgroenten kopen, maar er wordt mij ver- teld dat daar niet genoeg vita- mines in zitten. Is het nu wel zo gezond om elke dag diepvnes- groente te eten MEVR. S. van Z. TES. De veronderstelling dat in blik- groenten en diepvriesgroenten veel minder vitamines zouden zit ten en dat de voedingswaarde geringer zou zijn, berust op een hardnekkig misverstand. Wat blikgroenten betreft: conser- venfabrieken verwerken de groenten direct na de oogst en het blik geeft een uitstekende bescherming. Groenten uit blik moet thuis echter niet opnieuw gekookt worden. Verwarmen tot net onder het kookpunt is vol doende en de voedingswaarde en vitamines blijven dan be- waard. Door de moderne methodes van diepvriezen gaan nauwelijks vita mines verloren. Wel geldt hierbij hetzelfde als bij de blikgroenten: niet te lang verwarmen. Patentbloem is ongeveer een gulden duurder dan gewone bloem. Ik heb beide produkten gebruikt maar kan geen ver schil ontdekken tussen de twee soorten bloem. Kunt u mij ver- tellen wat nu het verschil is? MEVR. VanderH. TEZ. Meel wordt verkregen door het malen van de tarwekorrel. Kie- men, zemelen en schildeeltjes worden dan geheel of gedeelte- lijk verwijderd. In volkorenmeel zitten fijngemalen kiemen en zemelen. In meel zijn de kiemen en zemelen gedeeltelijk uitge- zeefd. Bij bloem zijn de kiemen en zemelen volledig uitgezeefd, zodat alleen het binnenste van de korrel wordt gebruikt. Patent bloem is extra gezeefde bloem. In het gebruik is patentbloem geschikt voor het maken van bij voorbeeld luchtig gebak, wit- brood, krentenbrood, cake en oliebollen. Hollandse tarwebloem wordt gebruikt voor steviger gebak (bijv. zandkoekjes, specu- laas, sprits) en pannekoeken. Al velejaren ben ik een trouwe klant van Albert Heijn. lets dat mij echter algeruime tijd dwarszit is de verkoop van vrouwonterende bladen als 'Playboy'en 'Penthouse'. Niet dat ik deze bladen inzie, maar wachtende in de rij voor de kassa stoat wel eens iemand op schaamteloze wijze deze bladen in te kijken. Ik verzoek u daar- om de verkoop van deze bladen in heroverweging te nemen. DHR. G.B. TEA. Uw standpunt in deze kunnen wij respecteren. In deze tijd, die gekenmerkt wordt door een grote openheid, willen wij echter niet achter blijven. De klanten- kring van Albert Heijn bestaat uit een groot aantal mensen die elk hun eigen opvatting hebben over wat wel of niet verkocht zou moeten worden. De zelfstandige keus van de klant is voor ons een doorslaggevend argument geweest de bladen 'Playboy" en 'Penthouse' in ons assortment op te nemen. I AllerHande 73

Allerhande | 1991 | | pagina 73