Allerlei Nieuws Lekkere en minder vette stroopwafels Rijst en de magnetron Chocoladerepen met extra grote hele hazelnoten Limonade met kauwgumsmaak! Artisan stroopwafels leveren een bijdrage aan een verant- woorde voeding. Zo zit er ruim vijfendertig procent minder vet in dan in traditio- nele stroopwafels en komen eieren, conserveermiddelen en kunstmatige kleur- en smaak- stoffen helemaal niet in het lijstje ingredienten voor. Het gebruikte vet is bovendien zuiver plantaardig. En aan de smaak van de stroopwafels hoeft u uiteraard niet te twijfelen. Een doosje met acht stuks (240 gram) kost/1,99. @@©<D harde Stengel vlakbij de kolf af. Schone mai'skolven bereidt u het eenvoudigst door ze zo'n 20 a 30 minuten te koken in weinig water zonder zout (want daar wordt de mai's een beetje taai van). Als de korrels gemakkelijk loslaten is de mai's gaar. Serveer de mai's met een klontje boter. Een kolf houdt u vast met behulp van twee cocktailprikkertjes in de uiteinden. Bewaar de mai'skolven in de koelkast, maar niet langer dan een paar dagen. Hoe verser ze zijn, hoe lekkerder ze smaken. Suikermai's is een vezelrijke groente. De voedingswaarden perl 00 g zijn: 89 Calorieen, 3 g eiwit, 1 g vet en 17 g koolhydraten. Suikermai's komt oorspronke- lijk uit Midden-Amerika, maar wordt nu in tal van lan- den verbouwd. De suikermai's van AH (per twee kolven ver- pakt) komt uit Frankrijk. De smaak van de sappige kor rels is lekker zoet. Mai'skolven met blad maakt u schoon door de buitenste bladeren naar onderen af te stropen. Verwijder vervolgens de zijde- achtige draden en snijd de Voor wie en graag rijst eet en een magnetron heeft, is er goed nieuws: Lassie Toverrijst en Lassie Zilvervliesrijst kun- nen ook in de magnetron met een nuttig vermogen van 600 en 700 Watt worden 'gekookt'. Hoe precies kunt u sinds kort lezen op de Lassie verpakkingen. Antwoorden op vragen over de magnetron, of over koken in de magnetron in het alge- meen, staan in het 112 pagi nal tellende boek 'Magnetron Vraagbaak' dat u bij Lassie kunt bestellen. Het boek kost 5,- en twee bovenklepjes van Lassie rijst. Zonder bovenklepjes betaalt u 10,95. Deze aanbieding loopt tot 30 September van dit jaar. AH heeft sinds kort drie nieu- we Cote d'Or chocoladerepen in het assortiment: melk, melk met hazelnoten en puur met hazelnoten. Ook nieuw is de fris ogende verpakking. Maar dat niet alleen: de noten in de repen zijn heel en ook nog eens extra groot. Daar komt bij dat deze repen voor minimaal dertig procent uit noten bestaan. Elke Cote d'Or reep weegt 75 gram en kost 1,55. @©(D Hubba Bubba kauwgum was er al. Nu is er ook Hubba Bubba Original Bubble Gum Sodalimonade met een kauwgumsmaak, in een blikje van 0,33 liter. Een rage onder kinderen in Amerika en Enge- land en naar verwachting bin- nen korte tijd ook heel popu- lair bij kinderen in Neder- land. Voor deze nieuwe fris- drank kunt u dit jaar alleen bij Albert Heijn terecht. Een blikje kost: 0,89 AllerHande 63

Allerhande | 1991 | | pagina 63