Zelfgemaakte Begin bij het begin Variaties Trek in een heerlijk bord tomatensoep? Uit een blikje of een pakje kan, maar er gaat niets boven vers! En kijk maar eens hoe u telkens kunt varieren. Deze soep gaat nooit vervelen! TOMATENSOEP VERSE TOMATENSOEP (voorgerecht, 4 personen) 1 ui, 1 worteltje, 1 Stengel bleekselderij, 750 g (soep)tomaten, 25 g boter of margarine, 5 takjes peterselie, 2 ttieelepels tijm, 1 theelepel majoraan, 5 zwarte peperkorrels, 1 vleesbouillontablet, zout, peper, 4 eetlepels slagroom Voorbereiden: ca. 35 minuten Bereiden: ca. 5 minuten Prijsp.p.: f3,50 Bevat per eenpersoonsportie: 140 Calorie'en vet 11 g- eiwit 3 g- koolbydraten 7 g Deze verse tomacensoep kunt u elke keer weer anders op tafel zetten. U kunt er bij voorbeeld een groentevulling aan toevoegen: (verse) dop- erwtjes, mai'skorrels, tauge, dunne plakjes bleekselderij of wortel en prei in luciferdunne reepjes gesneden. Kook de groente in de soep in ca. 5 minuten beetgaar. Dunne reepjes ham of kipfilet (vleeswaar) zijn ook een lekkere vulling. Of garneer de soep eens met fijngeknipte bies- look, fijngeknipte verse koriander, tuinkers, dunne ringetjes bosui of prei of wat alfafa. De slagroom kunt u vervan- gen door creme fraiche. Gebruik liever geen kof- fieroom of zure room. De kans is groot dat die gaan schiften. 1 Voorbereiden: Ui pellen en snipperen. Worteltje schrap- pen, wassen en in plakjes snij- den. Bleekselderij wassen en in plakjes snijden. Tomaten wassen en in vieren snijden. In pan boter smelten. Ui, wortel, bleekselderij en tomaten erdoor scheppen. Met deksel op pan tomaten- mengsel ca. 3 minuten zachtjes smoren. 3 In andere pan zeef hangen. Tomatenmengsel met vocht in zeef scheppen en met houten lepel erdoor wrijven. Tomaten soep op smaak brengen met zout en peper. Af laten koelen en tot gebruik afgedekt in koel- kast zetten. 4 Bereiden: Tomatensoep opnieuw verwarmen. Intus- sen in kopje rest van peterselie fijnknippen. Tomatensoep in vier diepe borden scheppen. In elk bord 1 eetlepel slagroom schep pen. Peterselie erover strooien. 2 Aan tomatenmengsel toe voegen: 2 takjes peterselie, tijm, majoraan, peperkorrels, bouillontablet en V2 liter water. Aan de kook brengen en met deksel op pan ca. 15 minuten zachtjes laten koken. AllerHande 49

Allerhande | 1991 | | pagina 49