K t Het INMAKEN IBereiden: Sjalotjes pellen. 3 Sjalotjes snipperen. Bleeksel- derij wassen en schoonmaken. Een Stengel in reepjes snijden. Paprika's wassen en schoonma ken. 2 Paprika's in stukjes snij den. Appels schillen, in vieren delen en klokhuis verwijderen. Parten in kleine stukjes snijden. Tomaten wassen en in stukken snijden. Spaanse peper wassen, haiveren en zaadlijst verwijde ren. In reepjes snijden. Gember schillen en fijnsnijden. Bacon in reepjes snijden. 2 In braadpan olie verhitten. Bacon met gesnipperde sja lotjes, bleekselderijreepjes en paprikastukjes ca. 3 minuten fruiten. Knoflook pellen en erbo- ven uitpersen. 3 In pan toevoegen: appel, tomaten, Spaanse peper, gember, citroenrasp, mosterd, kaneel, kruidnagelpoeder, peper- korrels, Franse tuinkruiden, zout, azijn en basterdsuiker. A1 roeren- de aan de kook brengen en ca. 30 minuten zachtjes koken tot alle ingredienten zacht zijn. At en toe roeren. Intussen flessen, doppen en trechter afwassen in heet water met soda. Goed naspoelen met schoon water. Flessen tot gebruik omgekeerd op een schone dubbelgevouwen theedoek zetten. Rest van sjalot, bleekselderij en paprika in piep- kleine stukjes snijden. 4Barbecuesausmengsel boven andere pan door zeef wrijven. Stukjes sjalot, bleeksel derij en paprika door saus roe ren. Saus opnieuw aan de kook brengen en nog ca. 3 minuten zachtjes laten koken tot sausdik- te. Trechter in ties zetten. Met soepopscheplepel hete saus in ties schenken. Andere ties op dezelfde manier met hete saus vullen. Flessen afsluiten. 5 Flessen ca. 5 minuten op hun kop zetten. Flessen weer omkeren en barbecuesaus verder laten afkoelen. Op elke ties een etiket met naam en bereidingsdatum plakken. Houdbaarheid: ca. 2 maanden in koelkast. Geopende flessen nog ca. 2 weken in koelkast. AllerHande 23

Allerhande | 1991 | | pagina 23