i fSitif wf" Voor KLEINE HUISDIEREN DE BESTE VERZORGINGSTIPS Hamsters: extra groente en sla valt in de smaak Muizen: zorg voor extra lichaamsbeweging J ZONOER AMMONIA AMMONIA ALCOHOL MET ALCOHOL 11. Graanhoorn voor kleine knaagdieren is een prettige aanvulling op de dagelijkse- maaltijd van muizen, hamsters of cavia's. (Behalve AH Konijnenvoer zijn alle afgebeelde produkten uit het assortiment van Friskies.) oplossing is: 1 tablet vitamine C (50 mg) met citroensmaak oplossen in 1 liter water. Dit vinden ze heerlijk. Verder val- len stukjes wortel en appel, gewassen en gedroogde sla, paardebloem, peterselie, kool (voor cavia's noodzaak), zon- nebloemen, hooi en mai's prima in de smaak. Met hun scherpe gehoor en uitstekende reukzin zijn ham sters actieve diertjes. Toch zijn ze niet altijd in beweging. Het grootste deel van de dag sla- pen ze, alleen aan het eind van de middag tot middemacht worden ze ijverig. Volwassen hamsters wegen ongeveer 150 gram en zijn ze 10 tot 15 cm lang. Hun geringe lengte is de reden dat ze geen grote woon- ruimte nodig hebben. Maar maak hun kooi wel zo aan- trekkelijk mogelijk, met een nestje van natuurlijke vezels, een huisje, een ladder en, voor de beweging, een loopwiel. Hamsterwijfjes baren 4 tot 5 keer per jaar, elke keer 5 tot 7 jongen. De draagtijd is 15 tot 20 dagen. Hamsters geeft u 'Voeding voor hamster of muis', een complete en uitgekiend samengestelde voeding. Maar stop ze ook regelmatig stukjes wortel en appel toe, aardappe- len (zonder schil en zonder - giftige - kiemscheuten), gewassen en gedroogde sla, peterselie, koolblaadjes, tarwe- zaden, zonnebloemen en mai's. Geef uw hamster niet teveel tegelijk, want hij ver- voert het voedsel in zijn wang- zakken en 'hamstert' het voer op een geheime plaats. De kleinste van de knaagdie ren zijn muizen. Maximaal wegen zij 30 gram, en groter dan zo'n 8 cm worden ze niet. De muizen worden ongeveer 2 jaar oud. Hun voortplanting is ongeevenaard: de vrouwtjes kunnen om de 5 tot 6 weken wel zo'n 15 jongen werpen. De dracht duurt gemiddeld 20 dagen. Muizen hebben veel lichaams beweging nodig. Een grote kooi is daarbij niet per se noodzaak. Wel moet u de muizenkooi uitrusten met onder andere een loopwiel, buizen en verschillende hin- dernissen. Houtkrullen op de bodem van de kooi, die u regelmatig verschoont, vinden de muizen heerlijk. Een verantwoorde voeding voor witte muizen is 'Voeding voor hamster of muis'. Heel lekker vinden muizen ook stukjes wortel of appel, aard- appelen (zdnder schil en - gif tige - kiemscheuten), gewassen en gedroogde sla, peterselie, koolblaadjes, tarwezaden, zon nebloemen en mai's. i AllerHande 79

Allerhande | 1991 | | pagina 79