1> stiffly IJSTIJD Het is weer nf// meer mensen drinken steeds meer mineraalwater. Daarom komt j p ''"m/mm Bar-le-Duc als eerste in Nederland met een handig, licht, makkelijk mee te nemen 2-literpak. Niet van plastic, maar van .karton. Een overvloedige broil laag mineraalhoudend, natuurlijk mineraalwater zonder koolzuur. En zo zuiver, dat het zelfs geschikt is voor de bereiding van babyvoeding. i^taia.nw Vruchtensorbets, veel minder Calorieen Het kleine ijs van AH DRAAGBARE met stukjes fijne chocolade; Roomijs Pistache, met pista- chenootjes en stukjes ananas. Vruchtensorbet mag geen ijs heten. En terecht, want de enige overeenkomst met ijs is dat ook vruchtensorbets diep- gevroren zijn. Vruchtensorbet bestaat uit een mengsei van vruchten, water en suiker (of glucose). Een sorbet bevat minstens 30% echt fruit. De grondstoffen worden gebonden met natuurlijke bindmiddelen en stabilisatoren. Een heel belangrijk verschii tussen ijs en vruchtensorbet is, dat de laatste soort geen vet bevat. Met als voor sommige mensen belangrijk gevolg dat het aantal Calorieen behoor- lijk wat lager is: gemiddeld per 100 ml 85 tot 90 Calorieen. Mede daarom past vruchten sorbet goed in vetarme en ook eiwitarme dieten. Voorts is vruchtensorbet lactosevrij. Drie soorten smakelijke vruchtensorbets heeft AH voor u in de winkels liggen. Het gaat om verpakkingen van een halve liter. Dit zijn die smaken: Cassis, met stukjes zwarte bes; Frambozenmet stukjes framboos; Tropisch fruit, een verfijnde melange van vruchtenpuree van sinaasappel, abrikoos, ana nas, appel, passievrucht, ba- naan en stukjes perzik. Wanneer zo'n vruchtensorbet op z'n lekkerst is? Misschien wel tussen twee gangen door bij een wat uitgebreider diner. Of natuurlijk als een fruitig en fris dessert. In Frankrijk is een nieuwe trend ontstaan, die best eens naar Nederland over zou kunnen slaan: daar kiezen de mensen steeds vaker voor een vruchtensorbet bij het ontbijt, in plaats van het bekende glaasje jus d'orange. Probeer het maar eens! En dan de ijsjes die je uit de hand eet. En het zijn beslist niet alleen kinderen die in een zomer heel wat ijsjes eten. AH heeft er een zeer compleet assortiment van, varierend van choco tot Chantilly, van een simpel waterijsje tot ouder- wets chocolade tussen twee verse wafels. We zetten dat hele assortiment maar even op een rij: Vanille Choco Ijs, een doos van 12 stuks voor f 3,65 (reken even mee: maar iets meer dan 30 cent per ijsje!) Chantilly hoorntjes, een bros- se gerolde wafel, gevuld met vanilleijs en prachtig afgetopt met chocolade en smkjes hazelnoot, in een doos van 8 stuks voor f 4,65 Roomijs met chocolaagje en wafels8 ponies vanille- room ijs met chocolade en wafels voor f 4,50 Waterijsjes, gcmaakt met natuurlijke smaak- en kleur- stoffen, 5 ffambozenijsjes en 5 sinasijsjes samen voor f 3,65. Kortom, als uw kind deze zomer vraagt: 'Mag ik een ijsje?' dan weet u nu waar u de ijsjes halen kunt. Bij AH. En neem er zelf ook een... AllerHande 61

Allerhande | 1991 | | pagina 61