Magnetron en Vermogen Koffie snel Snelle ijskoffie WEER WARM UlTGEBAKKEN SPEKJES OVER DE SALADE De AH magnetronrecepten zijn gebaseerd op een magnetron met een nuttig vermogen van 700 Watt. Heeft uw magnetron een hoger of een lager vermogen dan is dit geen probleem. U moet alleen de tijd aanpassen en de gerech- ten iets korter of langer verwarmen. Denk dan niet in minuten maar eerder in seconden. Heeft u per ongeluk uw koffie koud laten worden? Geen probleem: zet het kopje in de magnetron en verwarm het in ca. V2-I minuut (afhankelijk van de begintemperatuur) op vol vermogen. Zo heeft u (zonder smaakverlies) in een mum van tijd een warm kopje koffie. U kunt in de magnetron overigens 00k heel snel een kopje koffie voor uzelf maken. Schep in een kopje 2 theelepels oploskoffie en schenk er water of melk bij. Verwarm dit 1 minuut op vol vermogen en uw koffie is klaar. Voor een goed resultaat moet u de kof fie eenmaal doorroeren. VLIIOERMACARONISCHOTEL MET SHOARMAVLEES (hoofdgerecht, 2 personen) 1 ui, 1 eetlepel olie, 1 teentje knoflook, 200 g shoarmavlees, 1 eetlepel shoarmakruiden (Silvo), 1 kleine courgette, 1/2 gele paprika, 1 potje gekruide tomatensaus (Napoletana, Grand'ltalia), 300 g gare vlindermacaroni, 100 g geraspte oude kaas, 1 eetlepel geroosterd sesamzaad (Zonnatura), magnetronlolie, glazen schaal inhoud ca. 2 liter Bereiden: Ui pellen en snippe- ren. In glazen schaal olie doen. Knoflook pellen en erboven uitpersen. Ui, shoar mavlees en shoarmakruiden erdoor scheppen. In magne tron onafgedekt ca. 3 minuten op vol vermogen verwarmen. Intussen courgette wassen en in plakjes snijden. Paprika wassen, schoonmaken en in stukjes snijden. Courgette, paprika en tomatensaus door vlees scheppen. Afdekken met magnetronfolie of -deksel. In magnetron ca. 3 minuten op vol vermogen verwarmen. Vlindermacaroni erdoor scheppen. In magnetron macaronischotel afgedekt in ca. 4 minuten op vol vermo gen door en door heet laten worden. Halverwege door- scheppen. Geraspte kaas en sesamzaad over macaroni strooien. Schotel onafgedekt in magnetron op vol vermo gen nog ca. 1 minuut verwar men. Serveren met kropsla. Bereiden: ca. 20 minuten Prijs p.p.ca. f 6,75 Bevat per eenpersoonsportie: 765 Calorieen vet 33 g- eiwit 46 g- koolbydraten 72 g Op warme dagen is een kopje ijskoffie niet te versmaden. Ook dat maakt u snel met de magnetron. Roer in een kof- fieglas 3 theelepels oploskof fie, 1 eetlepel suiker en V2 dl water door elkaar. Verwarm dit V2 minuut op vol vermo gen in de magnetron. Roer het mengsel goed door tot de koffie en suiker zijn opgelost. Vul aan met ijskoud water en ijsblokjes. Voeg, als u echt zin heeft in iets lekkers, eens een bolletje roomijs toe. met shoarmavlees Een zomerse salade smaakt extra lekker als u er uitgebak- ken spekjes over strooit. U kunt de spekjes snel uitbakken in de magnetron. Snijd 4 plakjes ontbijtspek in dunne reepjes. Leg een stukje keu- kenpapier op een bord en leg hierop de reepjes spek. Dek het spek ook weer af met een stuk keukenpapier. Zet het bord in de magnetron en bak de reepjes spek in ca. 1 a 2 minuten op vol vermogen uit. Blijf er wel bij staan, want het kan opeens te hard gaan. Laat de spekjes tussen het keuken papier afkoelen. Vllndermacaronischotel AllerHande 55

Allerhande | 1991 | | pagina 55