AllerEerst 1 Het tweede Gemarineerd vlees voor de Dieetprodukten bij AH Tips, ideeen, informatie: van alles wat bij elkaar. Om even in te snuffelen, te onthouden en te bewaren. WlJNDRANK VOOR 'TROPISCHE' DAGEN LEVEN VAN GLAS BARBECUE Karibu laat zich het best omschrijven als: half wijn, half vruchtensap. Het is een frisse, lichtzoete wijndrank op basis van witte wijn, aangevuld met tropische vruchtensappen en koolzuurhoudend water. Hoewel deze van oorsprong Duitse drank al jaren bestaat, past hij prima in deze tijd. Minder suiker en minder alcohol is immers op dit moment een trend. Frisdranken met minder suiker en alcoholvrij bier worden dan ook veel gekocht. Karibu is met zijn geringe alcoholpercentage (2%) een geschikte wijndrank voor warme dagen. Karibu dient koud te worden gedronken. Vooral op warme zomerdagen smaakt een glas goed gekoelde Karibu uitstekend. Glas dat in de glasbak belandt, wordt gebruikt voor de produktie van o.a. nieuwe flessen. Wie lege statiegeld- flessen terugbrengt en de andere flessen in de glasbak gooit, geeft glas een 'tweede leven' en helpt de afvalberg te beperken. Wist u trouwens dat u behalve lege flessen nog veel meer glas kwijt kunt in de glasbak? Ook voor lege jampotten, kruidenpotjes en alle andere glazen verpakkingen is de glasbak de juiste bestemming. Denkt u er wel even aan doppen en plastic omhulsels te verwijderen voordat het glas de bak in gaat? Vlees dat u roostert op de barbecue, wordt nog lekkerder als u het eerst marineert. Een marinade maakt het vlees niet alleen smakelijker en geuriger, het verzacht ook het bindweefsel, waardoor het vlees mal- ser wordt. Marinade bestaat uit een lichtzure vloeistof, waar- aan kruiden zijn toege- voegd. Recepten voor marinades kunt u regel- matig in AllerHande en in ieder kookboek vin- den. Hoewel een mari nade maken niet veel tijd kost, is het geen klusje om op't laatste moment te doen. Het vlees moet namelijk geruime tijd in de vloei stof liggen (een a twee dagen), voordat het klaar is voor de barbe cue. Zet de marinade met het vlees erin gedompeld in de koel- kast en draai het vlees regelmatig om. halfvol Degenen die zich moeten houden aan een suikervrij of natriumarm dieet, weten hoe moeilijk het kan zijn geschikte produkten te vinden. Voor hen is het goed te weten dat bij Albert Heijn een uitgebreid assortiment dieetprodukten te vinden is, dat varieert van suikervrij e jam tot natriumarme zilveruitjes. Wilt u weten welke dieetprodukten AH in het assorriment heefr Bel dan gratis de AH Servicelijn: 06-0305 en wij sturen u een complete lijst toe. 4 AllerHande

Allerhande | 1991 | | pagina 4