En nog meer VISCOCKTAILS MET VIS-UIT-BLIK GEROOKTEMOSSELCOCKTAIL MET KERRIESAUS (voorgerecht, 4 personen) 1 zakje saffraan (Silvo), 1/2 bosje bosuitjes, 2 eetlepels azijn, 2 eetlepels kerriepoeder, 3 eetlepels olie, zout, (versgemalen) peper, 2 blikjes gerookte mosselen (John West, nettogewicht 105 g), 1/2 krop frisee, 1/2 bakje alfalfa (a 100 g), 4 glazen coupes 2 blikjes garnalen (Deep Blue, nettogewicht 200 g), 1/2 komkommer, 5 eetlepels slagroom, 2 eetlepels mayonaise, 2 eetlepels droge witte vermouth, l'/2 eetlepel dille (Iglo, diepvries), zout, peper, 1/2 kropje lollo rosso, 4 glazen coupes Voorbereiden: In kopje saffraan met 4 eetlepels warm water ca. 10 minuten laten weken. Intussen bosuitjes wassen, schoonmaken en witte gedeel- te in dunne ringetjes snijden (groene gedeelte wordt niet gebruikt). In kom geweekte saffraanvocht, azijn, kerrie poeder en olie tot sausje roe- ren. Op smaak brengen met zout en peper. Blikjes mosse len afgieten en samen met bosuitjes door sausje schep- pen. Tot gebruik afgedekt in koelkast zetten. Bereiden: Frisee wassen, in kleine reepjes scheuren en uit- slaan. Coupes bekleden met frisee. Alfalfa erover verdelen. Mosselmengsel op alfalfa scheppen. Serveren met ge- roosterd wit brood. Voorbereiden: ca. 15 minuten Bereiden: ca. 10 minuten Prijsp.p.: ca. f 2,50 Bevat per eenpersoonsportie: 120 Calorieen vet 10g- eiwit 6 g- koolhydraten 2 g GARNALENCOCKTAIL MET KOMKOMMER EN DILLE (voorgerecht, 4 personen) wassen, in de lengte halveren en zaadlijst verwijderen. Helf- ten in dunne plakjes snijden. In kom slagroom half stijf kloppen. Mayonaise, ver mouth en 1 eetlepel dille erdoor roeren. Saus op smaak brengen met zout en peper. Garnalen met komkommer- plakjes door saus roeren.Tot gebruik afgedekt in koelkast zetten. Bereiden: Lollo rosso wassen en uitslaan. Coupes bekleden met lollo rosso. Garnalen- mengsel erop scheppen. Gar- neren met rest van dille. Serveren met stokbrood. Voorbereiden: ca. 15 minuten Bereiden: ca. 10 minuten Prijs p.p.: ca. f 2,50 Bevat per eenpersoonsportie: 195 Calorieen vet 14 g- eiwit 13 g- koolhydraten 3 g SARDINESCOCKTAIL MET AVOCADOSAUS en in kleine stukjes verdelen. Sardinestukjes en tomaatstuk- jes door avocadosaus schep pen. Tot gebruik afgedekt in koelkast zetten. Beieiden: Sla wassen en in ver- giet laten uitlekken. Rest van tomaten wassen en in dunne plakjes snijden. Van onderkant van widof stukje van ca. 1 cm afsnijden. Blaadjes losmaken en wassen. Citroen goed was sen en in 4 plakjes snijden. Plakjes tot op midden insnij- den. Bodems van coupes bekleden met sla. Tegen rand afwisselend lofblaadjes en tomatenplakjes zetten. Sardi- nemengsel voorzichtig in cou pes scheppen. Citroenplakje op salade zetten. Serveren met taco chips. Voorbereiden: ca. 20 minuten Bereiden: ca. 15 minuten Prijs p.p.: ca. f 1,75 Bevat per eenpersoonsportie: 205 Calorieen vet 14 g- eiwit 13 g- koolhydraten 6 g (voorgerecht, 4 personen) 2 blikjes sardines (nettogewicht 120 g), MAKREELCOCKTAIL MET 3 tomaten, 1 rijpe avocado, RUST EN 2 eetlepels citroensap, KRUIDENYOGHURT 3 druppels tabasco, (voorgerecht, 4 personen) 1/2 theelepel chilipoeder, 1 kookbuiltje witte rijst (versgemalen) zwarte peper, (125 g, Uncle Ben's), 1/4 kropje sla, 1 struikje witlof, 2 blikjes makreel 1/2 citroen, (John West, nettogewicht 200 g), 4 glazen coupes Voorbereiden: In zeef sardines laten uidekken. 1 Tomaat enkele seconden in kokend water onderdompelen, ontvel- len en halveren. Pitjes verwij deren en vruchtvlees in kleine stukjes snijden. Avocado hal veren en pit verwijderen. Met lepel vruchtvlees uit schil scheppen. In keukenmachine avocado-vruchtvlees met citroensap pureren of in kom met vork fijnprakken. Op smaak brengen met tabasco, chilipoeder en peper. Sardines halveren, graatjes verwijderen 1 sjalot, 1 bekertje Bulgaarse citroensap, mosterd en sjalot. Bieslook en 4 takjes peterselie erboven fijnknippen. Knof- look pellen en erboven uitper- sen. Tot saus roeren. Op smaak brengen met zout en peper. Makreel in kleine stuk jes verdelen. Rijst en makreel door yoghurtsaus scheppen. Tot gebruik afgedekt in koel kast zetten. Bereiden: Lollo rosso wassen en in vergiet laten uitlekken. Van 1 takje peterselie vier toefjes halen. Coupes bekle den met lollo rosso. Makreel- mengsel erover verdelen. Gar- neren met toefje peterselie. Serveren met bruin bolletje. Voorbereiden: 25 minuten Bereiden: 5 minuten Prijs p.p.: ca. f 1,75 Bevat per eenpersoonsportie: 260 Calorieen vet 9 g- eiwit 17 g- koolhydraten 27 g KRABC0CKTA1L MET PAPAYA (voorgerecht, 4 personen) yoghurt a 125 ml, 2 blikjes krab 1 eetlepel citroensap, (Deep Blue, nettogewicht 170 g), 1 theelepel Franse mosterd, 1 papaya (ca. 500 g), 5 sprietjes bieslook, 1 middelgrote ui, 5 takjes peterselie, 1 eetlepel olie, 1 teentje knoflook, 2 teentjes knoflook, zout, (versgemalen) peper, 1/2 kruidenbouillontablet, 1/2 kropje lollo rosso, 1 eetlepel citroensap, 4 glazen coupes 3 druppels tabasco, Voorbereiden: In zeef garnalen laten uitlekken. Komkommer Voorbereiden: In pan rijst koken volgens gebruiksaanwij- zing op verpakking. Rijst in zeef onder koud stromend water afspoelen en laten uit lekken. Intussen makreel in zeef laten uitlekken. Sjalot pellen en snipperen. In kom doen: Bulgaarse yoghurt, 1/2 theelepel paprikapoeder, 1 rode paprika, 3 eetlepels slagroom, zout, (versgemalen) peper, 1/2 krop ijsbergsla, 1/2 zakje veldsla a 75 g, 4 glazen coupes, keukenmachine Voorbereiden: In zeef krab laten uitlekken. Papaya was sen, schiilen en halveren. Zaadlijst verwijderen. Helften in stukken van 2 cm snijden. Ui pellen en in grove stukken snijden. In pan olie verhitten. Ui met papaya op half hoog vuur ca. 7 minuten bakken. Af en toe roeren. Knoflook pellen en erboven uitpersen. Bouillontablet met 2 dl water toevoegen, aan de kook bren gen en ca. 10 minuten met deksel op pan zachtjes laten koken. Af en toe roeren. Papayamengsel met citroensap in keukenmachine pureren. Tabasco en paprikapoeder erdoor roeren. Papayasaus in bak met koud water laten afkoelen. Af en toe roeren. Intussen krabvlees in stukjes verdelen en eventuele harde deeltjes verwijderen. Paprika wassen, schoonmaken en in kleine blokjes snijden. In kom slagroom half stijf kloppen. Papayasaus, paprikablokjes en krab erdoor scheppen. Op smaak brengen met zout en peper. Tot gebruik afgedekt in koelkast zetten. Bereiden: Bladen van ijsbergsla loshalen en in grove stukken scheuren. In vergiet onder koud stromend water afspoe len. Laten uitlekken. In cou pes ijsbergsla tegen rand aan- zetten. Veldsla over bodems verdelen. Krab-papayamengsel op veldsla scheppen. Serveren met geroosterd wit brood. Voorbereiden: ca. 1 uur Bereiden: ca. 10 minuten Prijs p.p.: ca. f 4,25 Bevat per eenpersoonsportie: 185 Calorieen vet 8 g- eiwit 13 g - koolhydraten 16 g AllerHande 31

Allerhande | 1991 | | pagina 31