Vragen over De meeste mannen scheren zich dagelijks. Dat roept dus regelmatig vragen op. AllerHande beantwoordt ze en gaat daarbij ook een beetje in op herencosmetica. 1. Verschiltde mannenhuid van die van vrouwen? 2. Wat is het verschil tus- sen een a ve en een aftershave balsem 3. Waarom moet de huid na het scheren ontsmet worden? 4. Is nat scheren beter dan droog (elektrisch) scheren 5. Wat is een pre-shave? 6. Waarom moet de huid voor het nat scheren eerst met warm water worden bevochtigd? 7. Hoe behandei ik kleine wondjes na het scheren I De mannenhuid verschilt zeker van die van vrouwen. Op de eerste plaats is dat dui- delijk te voelen. De huid van een man is grover en heeft meestal grotere porien. Dat heeft met de haargroei op het gezicht te maken. Daarnaast is de mannenhuid in het alge- meen dikker, heeft een lagere zuurgraad en produceert meer talg. De mannenhuid ziet er vaak dan ook doffer uit en heeft een sterkere verhoor- ning. Een aftershave bevat een hoger percentage alcohol (ongeveer 70%) dan een aftershave balsem. Niet elke huid is bestand tegen de frisse, prikkelende werking van alcohol; in dat geval kunt u beter een after shave balsem gebruiken. Dat geldt ook als u een gevoelige of snel gei'rriteerde huid hebt. Een balsem (bij voorbeeld Nivea For Men After Shave Creme) is een romige vloeistof met verzachtende en verzor- gende ingredienten. Welk pro- 94 AllerHande dukt u gebruikt hangt dus af van uw huidtype en van wat u het prettigst in het gebruik vindt. Scheren is niet voor niets zo'n zorgvuldig werkje. Door het scheren ontstaan er vaak minuscule wondjes en bescha- digingen. Om ontstekingen te voorko- men werd de aftershave ont- wikkeld met een bepaalde hoeveelheid alcohol om de huid te ontsmetten. Tegenwoordig zijn er ook aftershave-balsems die minder of geen alcohol bevatten, maar waarin wel weer huidverzor- gende bestanddelen zijn opge- nomen. Beide manieren van scheren hebben voor- en nadelen. Nat scheren heeft als voordeel dat de haartjes iets dieper worden afgesneden en dus langer weg- blijven. Bovendien is het een frisser en hygienischer werkje. Droog scheren heeft als voor deel dat het weinig tijd kost. Jaren geleden schoren de meeste mannen zich met elek- trische apparaten, omdat de mesjes nogal grove instrumen- ten waren. Tegenwoordig zijn de meeste natscheersystemen erg goed van kwaliteit, waar- door ze weer meer in trek zijn. Een pre-shave bereidt de huid voor op het scheren. De alco hol in zo'n lotion zorgt ervoor dat de baardhaartjes een beetje overeind komen, zodat ze gemakkelijker te verwijderen zijn. Pre-shave produkten bevatten tevens in water oplosbare olien waardoor de huid zeer zacht wordt en het apparaat soepel over de huid glijdt. Een pre-shave wordt alleen bij elektrisch scheren aangeraden. Door het gezicht met warm water te besprenkelen, worden zowel huid als haartjes zach- ter, wat het scheren vergemak- kelijkt. Bovendien wordt vuil verwijderd, zodat dit niet in de porien kan komen. Het beste kunt u eerst dou- chen en pas daarna de huid scheren. De huid is dan nog lekker warm en vochtig van het douchen. Het gebruik van scheerschuim heeft hetzelfde doel: door het aan te brengen en even in te laten werken worden de haar tjes weker gemaakt, wat het scheren vergemakkelijkt. Op de eerste plaats is natuur- lijk een aftershave prima van- wege de desinfecterende wer- king. Wondjes die gaan bloe- den zijn goed te behandelen met een blokje aluin. Dit ouderwetse middeltje werkt snel en effectief. Daarna kunt u een aftershave balsem gebruiken. Hierdoor krijgt de huid tevens een goede verzorging, herstelt ze sneller en voelt ze soepeler aan. Het trekkerige en ruwe gevoel verdwijnt bij deze ver zorging snel.

Allerhande | 1991 | | pagina 94