BREIDT DE MENUKAART UIT Koel bewaren Sinds enkele maanden is het aanbod verse, kant-en-klaar gerechten van de AH Huistraiteur nog uitgebreider, gevarieerder en dus completer. Het grootste nieuws zijn de dagschotels. Elke dag kunt u kiezen uit vijf verschillende hoofdgerechten. Nieuw: vijf dagschotels Ook voorafjes en toetjes AH HUISTRAITEUR Sinds September 1989 hebt u smakelijk kennis kunnen maken met de Huistraiteur van AH. En dat kunt u blij- ven doen, zelfs nog uitbundi- ger. De Traiteur heeft name- lijk wat vernieuwingen inge- voerd die u zeker zullen beval- len. Het basis-idee is nog steeds hetzeifde. De Huistraiteur biedt u in het zelfbedienings- koelvak van AH een assorti- ment van verse, kant-en-klare gerechten. Deze gerechten zijn in de verpakking op een nieu- we manier gepasteuriseerd en komen dagelijks vers in de winkels van AH. Thuis hoeft u de gerechten alleen nog maar op te warmen in magne tron, oven, of au-bain-marie. De Huistraiteur is in eerste instantie gestart met eenpans- gerechten, v66r- en nagerech- ten en maaltijdcomponenten. Uit klantenonderzoek is geble- ken, dat u vooral heel vaak voor de eenpansschotels kiest. Daarom is het assortiment eenpansgerechten in maart van dit jaar fors uitgebreid. Naast de eenpansgerechten vindt u nu ook de dagschotels. Dit zijn complete maaltijden die bestaan uit meerdere delen. En ze worden geser- veerd op 2-vaks of 3-vaks (PVC-vrije) kunststof schalen, al naar gelang de samenstelling van de maaltijd. Om de schalen heen zit een kartonnen verpakking met kijkvenster, zodat u meteen ook ziet wat voor lekkers u gaat eten. Er zijn vijf groepen Dagscho tels, waarvan u er dagelijks een aantreft. Zo is er bij voorbeeld elke dag een Hollands gerecht. Denkt u maar aan runder- stoofschotel met krieltjes en appelcompote. Ook staat er aitijd een vis-maaltijdop het menu, zoals de overheerlijke scampi's met exotische rijst. De internationale keuken is op drie manieren present. Aitijd een algemeen intematio- naalgerecht, zoals varkensgou- lash met Balkanrijst. Een Frans gerecht, waarvan Coq au vin met roomaardappeltjes en zomergroenten er een is. En een Oosterse maaltijd, zoals Babi Sateh met Chinese rijst. Bij de keuze van de Traiteur wordt gelet op variatie in de vlees- en vissoorten en variatie in de bijgerechten, zoals aard- appeltjes in allerlei verschij- ningsvormen en rijstgerecht- jes. Als u het rijtje van gerechten bekijkt, ziet u dat er krielaard- appeltjes zijn bij het ene gerecht, maar bij het andere weer roomaardappeltjes. En bij het ene buitenlandse gerecht zit Balkanrijst, bij het andere exotische of Chinese rijst. U kunt dus ruim kiezen naar uw eigen smaak. Er wordt niet alleen keus geboden, de Huistraiteur heeft ook aan de variatie gedacht. Elke twee weken kunt u vijf compleet andere dagschotels proeven, maar wel steeds in de vijf genoemde hoofdgroepen. Dus Hollands, Frans, Interna- tionaal, vis en Oosters. Het kan zijn dat na een tijd beslo- ten wordt om enkele dagscho tels als vast onderdeel aan te bieden. Dat hangt ook een beetje van u af. Maar voorals- nog blijft het een tweeweke- lijks wisselend dagschotel- menu dat de Huistraiteur u aanbiedt. De porties van de dagschotels zijn in principe ruim voldoen- de voor den persoon. Het gewicht van een dagschotel varieert van 450 tot 500 gram en de voedingswaarde is afge- stemd op die van een maaltijd die u zelf maakt. In vergelij- king met het aanbod van in het begin, zijn de porties gro- ter geworden. Voorheen was het maximale gewicht van een eenpansgerecht 400 gram, maar na onderzoek bleek dat de ponies best iets groter mochten zijn. Want ook 'gro- tere' eters moeten natuurlijk geen hongergevoel houden. De prijs van de nieuwe dag schotels ligt tussen de f 7,95 voor het goedkoopste hoofd- gerecht en f 8,95 voor het duurste. Hiermee hebt u dan een complete maaltijd, die optimaal van smaak, kwaliteit en versheid is. Zonder moeite en vliegensvlug. Ideaal voor na een drukke (werk)dag of op een luie (zater)dag. Makkelijk hoeft niet gewoon te zijn. De Huistraiteur vindt dat gemak ook wel culinair origineel mag zijn. De dag schotels zijn daar typische voorbeelden van. Ze lenen zich ook prima als onderdeel van een compleet diner. Ser- veert u er een verse salade bij en een voor- en nagerecht, dan hebt u in korte tijd een echt dineetje. Trouwens, ook voor een lek- ker voor- en nagerecht kunt u terecht bij de Huistraiteur. Het soepen-assortiment is ver- nieuwd en uitgebreid. U kunt nu kiezen uit tomatensoep, goulashsoep, uiensoep en vis- soep. In de grotere AH win kels vindt u bovendien heerlij- ke quiches en bladerdeegrolle- tjes als voorgerecht. En proeft De gerechten van de AH Huistraiteur zijn vers. Dit betekent dat ze beperkt houdbaar zijn. Het beste is om de gerechten snel na aankoop te eten, want vers zijn ze gewoon het lekkerst. Wilt u de maaltij den toch nog even bewaren, dan kan dat tot onge- veer een week na aankoop (maar in elk geval nooit langer dan de aangegeven gebruiksdatum). De beste bewaarplaats is de koelkast met een tem- peratuur van maximaal 4°C. u ook eens de bavaroises in een van de drie smaken, cap puccino, chipolata of aardbei- en. Een lekker nagerecht om uw Traiteursdiner compleet mee af te sluiten. AllerHande 93

Allerhande | 1991 | | pagina 93