Olie en azijn met DIT IS DE TIJD ERVOOR Nu zijn er volop verse kruiden en die verse smaak blijft extra goed bewaard in kruidenazijn en kruidenolie. Kortom, die moet u nu inmaken. Bewaar ze in een mooie fles, en gebruik ze voor over een zomerse salade, in een vlees- marinade of bestrijk er barbecue-gerechten mee. Variaties: CUli-die KRUIDENAZ1JN (2 flessen a 1/2 liter) 4 takjes verse tijm, 4 takjes verse dragon, 2 takjes verse basilicum, 1 rode Spaanse peper, 2 teentjes knot look, 1 liter witte natuurazijn, 2 theelepels citroenrasp (Baukje), 2 theelepels zwarte peperkorrels (Silvo), 2 decoratieve flessen a 1/2 liter, soda, trechter, keukenpapier Voorbereiden: Alleen als het nodig is takjes tijm, dragon en basilicum onder koud stro- mend water afspoelen en op keukenpapier goed laten drogen. Intussen flessen en trechter afwassen in heet water met soda*. Goed naspoelen met schoon heet water. Flessen omgekeerd laten uitdruipen en laten drogen. Spaanse peper wassen, in lengte halveren en zaadjes verwijderen. Teentjes knof- look pellen en halveren. Azijn door trechter in flessen schen- ken. Citroenrasp toevoegen. Flessen afsluiten en even goed schudden tot citroenrasp is opgelost. Aan elke fles azijn toevoegen: 2 takjes tijm, 2 takjes dragon, 1 takje basili cum, V2 Spaanse peper, 2 halve teentjes knoflook en 1 theelepel peperkorrels. Fles sen afsluiten en ca. 2 weken in keuken laten staan. Bereiden: Flessen azijn boven kom zeven. (De azijn wordt gezeefd om te voorkomen dat Spaanse peper en knoflook een te sterke smaak geeft. Voegt u geen knoflook en Spaanse peper toe, dan hoeft u de azijn niet te zeven). Gezeefde azijn opnieuw in flessen schenken. Ter decora- tie kunt u er opnieuw takjes verse kruiden in doen. Op elke fles etiket met naam en bereidingsdatum plakken. Houdbaarheid: ca. 1 jaar op een koele, donkere plaats. Als de flessen in de vaatwasser zijn afgewassen is opnieuw wassen niet meer nodig. Voorbereiden: ca. 15 minuten (en ca. 2 weken wachttijd) Bereiden: ca. 10 minuten Prijs p.fles: ca. fl,25 Bevat per fles: 0 Calorieen vetO g- eiwit 0 g- koolhydraten 0 g De azijn wordt zachter van smaak als u geen Spaanse peper toevoegt. Neem eens witte wijnazijn als basis voor een hele lichtzure wijnsmaak. Gebruik per fles een kruid in plaats van meerdere. Neem dan 4 takjes tijm, 4 takjes dragon of 3 takjes basilicum per fles. Voeg aan dragonazijn liever geen Spaanse peper toe. U krijgt een kruidige dille- azijn met een voile dille-smaak als u aan een fles azijn a V2 liter 5 takjes dille en een schijfje citroen toevoegt. 66 AllerHande

Allerhande | 1991 | | pagina 66