Allerlei Nieuws i 1 Dressing op basis van yoghurt en tomaat Proefmet ^NS^,- scharrel-varkensvlees verder uitgebreid Citroen- geraniums tegen muggen Nieuwtjes op de kaas-zuivelafdeling i 8 AllerHande 25 - -a iowRB" Nederlandse kruising tussen de geranium en een plant die 'Chinees gras' heet. De Citro- sa verspreidt een citroenachti- ge geur in een straal van twee tot drie meter. De plant heeft in de bladeren citronella olie, dezelfde stof die in veel insek- tenverjagers zit. De plant bloeit niet. 's Zomers kan hij naar buiten, maar in de winter moet hij weer binnen worden gezet. Verkrijgbaar in winkels met een bloemen- en planten- afdeling. Albert Heijn heeft een nieuwe dressing aan zijn assortiment toegevoegd onder de naam Thousand Island Dressing. Fris van smaak en lekker kruidig. Hij is gemaakt op basis van magere yoghurt en tomaat en is dus Calorie-arm. De saus smaakt heerlijk bij rauwkost, maar ook met aller lei vissoorten vormt de nieuwe Thousand Island Dressing een prima combinade. Fles 0,45 liter. Prijs: f 2,19 (D©© De proef die AH, vooral in Noord- en Zuid-Holland, neemt met scharrel-varkens vlees, is verder uitgebreid. Het vlees van scharrelvarkens is nu in meer dan 100 AH-winkels te koop. Scharrelvarkens worden in groepen gehuisvest, ze hebben binnen voldoende daglicht, kunnen naar buiten lopen als ze willen, ze krijgen ruw voer, vers water, vers stro, en heb ben ook verder een heel wat beter leven dan het doorsnee varken. Bovendien blijven de biggetjes langer bij de moeder. Het scharrelvarkensvlees is te herkennen aan de controlesti- cker van het ISC, de Interna tionale Scharrelvlees Controle, op de verpakking. Wilt u weten in welke AH winkels scharrel-varkensvlees- verkrijgbaar is? Bel dan gratis de AFI-Servicelijn: 06 - 0305. Op de kaas-zuivelafdeling is van allerlei nieuws te zien. Danablu heeft een nieuwe ver pakking gekregen. Het her- sluitbare deksel is prettig in het gebruik. Danablu is een Deense halfharde blauwader- kaas met een vetgehalte van 50+. De kaas is bereid uit koe- melk. De smaak is zacht pikant, een tikje ziltig. Een voile rode wijn past er perfect bij. (MXMXD AH Verse Roomkaas is in de plaats gekomen van de AH Frontage Frais en is ook beter van kwaliteit dan z'n voor- ganger. Meteen is ook de ver pakking vernieuwd: die ziet er nu extra fris uit. De prijs: 125 gram voor f 2,98. Bettinnehoeve Geitesmeerkaas wordt op de boerderij gemaakt. Het is een lekker licht verteerbare kaas, gemaakt van Goudse geitekaas, die erg geliefd is bij kinderen. Heer lijk op de boterham of op een toastje. Op zoek naar een lekkere snack, een traktatie op school of een hapje bij een drankje? Probeer dan eens een Gouda Kaasstick. Dat zijn stukjes jonge kaas die aan een stokje vastzitten. Een doosje van, 6 stuks kost f 4,69. En om nog maar een kaas onder de aandacht te brengen: Tolko heeft twee verse, cr£mi- ge roomkaasjes te bieden. De ene smaak is ananas, de ande- re Schnittlauch ofwel bies- look. Deze zomer kunt u op een natuurlijke manier muggen- vrij doorbrengen. Want AH verkoopt een nieuwe citroen- geranium; Citrosa, die zowel binnen als buiten allerlei insekten op afstand houdt. Vorige zomer was de plant in Canada al een groot succes. De plant is trouwens een

Allerhande | 1991 | | pagina 25