f Je ziet net zo, Je proeft ket zo/t is keel Bressot. Is Huelva ook sherry? Waarom wordt knoflookpoeder zo hard? Hoe worden gevulde olijven gemaakt? Geen kippe-ei- eiwit van scharrel- eieren Met het Bressot receptenboek maakt u in een handomdraai van bekende gerechten iets bijzonders. U vindt er de heerlijkste verse roomkaas ideeen. Van kleine hapjes, voorgerechten, groenteschotels tot complete maaltijden aan toe. AJlemaal helder beschreven en stap voor stap makkelijk te maken. Maalc bijvoorbeeld eens de widof- stronkjes gevuld met Bressot met ham of probeer de Spaghetti a la Carbonara. Met Bressot maak je het zo. U kunt het Bressot receptenboek eenvoudig bestellen met de bon hicrnaast. Verder is het vanaf 3 juni ook bij Albert Heijn verkrijgbaar (zolang de voor- raad strekt). -|- i Adres: Fabrikanten van lightprodukten zijn verplicht om op de verpak- king te zetten wat er in zit. Niet alleen de hoeveelheid Calorieen, maar ook het gehalte aan vet en koolhydraten per 100 gram. Op deze manier kan de consument een goed vergelijk maken tussen het gewone produkt en de light versie. Sindsjaar en dag drink ik, met veelplezier, Huelva. Ook als ik gasten heb schenk ik deze sherry. Een van hen vertelde mij dat Huelva eigenlijk geen echte sherry is. Ik vind dat nogal een vreemde bewering en wil graag van u weten ofdit klopt. Als Huelva geen sherry is, wat is dan wel sherryI DHR. Q.I. TED. De naam 'sherry' is wettelijk beschermd. Net als bij voor- beeld cognac en champagne is sherry gebonden aan een streek. Sherry wordt alleen gemaakt in het gebied rond de stad Jerez de la Frontera in het zuidwesten van Spanje. Dat bete- kent dat zowel het telen van de druiven als het vervaardigen van de sherry moet plaatsvinden in de streek Jerez wil men het sherry mogen noemen. Over de smaak zegt bovenstaan- de bepaling weinig. Sommige sherry-achtige wijnen worden vol- gens dezelfde methode gemaakt als de sherry uit Jerez. De Huel va komt uit Condado de Huelva even ten noordwesten van het Jerez-gebied en heet daarom geen sherry. Wel wordt Huelva volgens dezelfde methode als de originele sherry gemaakt. Als ik knoflookpoeder koop dan is het altijdfijn en poederig van structuur. Na een paar keer gebruiken wordt de knoflook poeder keihard. Ik heb al een paar keer rijstkorrels in het potje gedaan, maar dat helpt niets. Heeft u misschien een goed bewaaridee voor mij? MEVR. P.P. TED. Knot look is erg gevoelig voor vocht. U moet het potje droog en goed afgesloten bewaren. Ook kunt u het potje beter niet boven de pan houden. Er komt dan stoom in het potje die klon- tering veroorzaakt. Handiger is, de kruiden op een lepel te strooi- en en dit vervolgens door het gerecht te roeren. Als liefhebber van olijven heb ik me al vaak afgevraagd hoe olijven worden gevuld. Het lijkt me een priegelwerk om eerst overal de pitten uit te halen en er daama een stukje paprika in te doen. C. VANM. TEA. Er bestaan verschillende vullin- gen voor olijven, zoals piment, amandel, uitjes of ansjovis. Met name de olijven gevuld met pimentpasta (dit is een pasta gemaakt van paprika) zijn erg populair. Nadat de olijven zijn geselec- teerd op grootte en beschadigirv gen worden ze gewassen in een bad van water en zout. Daama vallen ze in een machine die de olijven stuk voor stuk door een kokertje leidt. In dat kokertje zit een hamertje dat de pit uit de olijf slaat. Direct daama schuift er een lint van piment pasta voor het gat en een staafje duwt een stukje van dat lint in het gaatje van de olijf. De gevulde olijf valt in een pot die met zout water wordt gevuld. Als het gaat om andere vullingen wordt de olijf wel machinaal ont- pit, maar met de hand gevuld met uitjes of amandelen. Dat is uiteraard duurder dan machinaal vullen, ondanks het hoge tempo dat hierbij wordt ontwikkeld. Overigens worden olijven met vulling van uitjes en ansjovis niet bij AH verkocht. Olijven met amandelen zijn over het alge- meen in de grotere AH-winkels verkrijgbaar. RECTIF1CATIE In de AHA rubriek van janu- ari 1991 hebben wij geant- woord dat het kippe-ei-eiwit in onze vegetarische, vleesver- vangende produkten afkom- stig is van scharreleieren. Deze informatie is helaas niet cor rect. Voor de vegetarische pro dukten wordt eiwitpoeder (van Nederlandse eieren) gebruikt, dat niet afkomstig is van scharreleieren. T A Zo bestelt u het recepten- boek: Vul f 9,95 in op een girobeta'al- kaart, bank- of Eurocheque. Stuur deze samen met de bon naar Bressot receptenboek, postbus 801,4870 CD Etten-Leur. Naam: Postcode: V Woonplaats: Het receptenboek is even eens te koop bij de boekhandel. Hebben ze't niet, dan kan het daar ook besteld worden. M

Allerhande | 1991 | | pagina 105