Vraag EN ANTWOORD Waarom slaat het bier dood? Wanneer mag iets light heten? Elke keer als ik bij mij thuis bier inschenk schuimt het niet. Hetglas spoel ik om met koud water en ik gebruik de glazen alleen voor bier. Het maakt niet uit welk merk bier ik koop, het slaat altijd meteen dood. Komt het misschien door het afwasmiddel in de afwasma- chine? DHR. VP. TEH. De snelheid waarmee bier inzakt is afhankelijk van verschillende factoren. Schenkt men bier dat niet goed is gekoeld, dan ont- staat grover schuim en de belle- tjes zuilen eerder kapot sprin- gen. De inschenksneiheid is ook belangrijk. Hoe sneller men inschenkt, hoe fijner de belletjes zuilen zijn en hoe beter het schuim zal blijven staan. Zeer essentieel voor het behoud van de schuimkraag is het glas- werk. Vet, resten afwasmiddel AHA Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomc? De bedrijfsleiding in uw AH-winkel zal met genoegen uw vragen beantwoorden. Voor meer informatie kunt u gratis bellen met de AH Servicelijn: 06-0305. Elke vraag wordt beantwoord: sommige direct, over andere bellen we u terug. Interessante vragen worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de vragensteller afgedrukt. en de aanwezigheid van een coating (spoelglans) uit een afwasmachine zijn veel voorko- mende oorzaken van het inzak- ken van de schuimkraag. Het is dus erg belangrijk dat het glas waarin u bier schenkt goed schoon is. Bierglazen kunnen het beste 'bierschoon' gemaakt wor den in een hete soda-oplossing (1 eetlepel soda op 10 liter water, daarna grondig naspoe- len). Niet ideaal, maar iets mak- keiijker, is het reinigen van een bierglas met een huishoudafwas- middel. Ook hierbij het glas goed naspoelen. Bij onvoldoende naspoelen blijven er zeepdeeltjes achter die een slechte invloed hebben op het bierschuim. Na het reinigen en het afspoelen moet u de glazen laten uitlekken en nooit afdrogen met een thee- doek of een glazendoek. Door afdrogen kunnen opnieuw vet- en stofdeeltjes op het glas komen. Mensen worden zich steeds meer bewiist van hun gezond- heid. Dit uit zich mijns inziens in een toenemende belangstel- ling voor gezonde voeding. Een logisch gevolg hiervan is dat fabrikanten gaan inspelen op deze trend. De term 'light' kom ik dan ook steeds i Graagzou ik van u willen weten of de term 'light' beschermd is of dat fabrikanten vrij spel hebben met deze bena- mingl DHR. F. VANS. TEA. Met de term 'light* is er in feite niet zo veel nieuws onder de zon. De kwalificaties 'mager' en 'halva' bestaan al langer en zijn onderworpen aan wettelijke regelingen net zoals de term light'. Sinds 1 november 1989 ligt de aanduiding light' aan wet telijke banden. Als het woord op de verpakking staat, moet het produkt minstens eenderde min der vet, suiker, alcohol of nicoti ne bevatten dan het vergelijkba- re standaardprodukt. Dit staat in de warenwet. Toch moet u zich hier niet geheel op blind staren. Eender de minder van het een of ander betekent namelijk niet per defini- tie dat een produkt dan ook een derde minder Calorieen levert. Om zeker te zijn kunt u het beste de verpakking bestuderen.

Allerhande | 1991 | | pagina 104