Brio: bestel ze nu! ita/ndi Knoflookbollen: twee halen, drie betalen? Wordt er aan vruchtesap suiker toegevoegd? Waarom slaat chocolade soms wit uit? Vwrormja/i^-7,%5 WvcMvvup. KA op de. winkels teweegbrengt. Er zijn namelijk zoveel verschillende groepen produkten in de winkel aan te wijzen, dat het niet haal- baar is om voor al deze groepen aparte borden te plaatsen. Dit betekent overigens niet dat wij geen aandacht aan dit onder- werp besteden. Zo hebben wij in onze Nieuwe Supermarkt te Til- burg (bij wijze van experiment) computers geplaatst die informa- tie geven over de plaats waar een produkt in de winkel te vin- den is. Ook streven wij ernaar de winkels op een logische wijze in te delen. Hiervoor wordt aan de hand van klantenonderzoeken nagegaan welke produkten met elkaar worden geassocieerd. Wanneer u een bepaald produkt in de winkel echter niet kunt vin- den, kunt u dat het beste even vragen aan de betreffende afde- lingsmanager. Deze wijst u graag de weg. Ook is het zo, dat in sommige winkels een platte- grondje voor u wordt klaarge- legd, waarop met symbolen de nieuwe indeling van de winkel wordt aangegeven. Op die manier weet u binnen korte tijd de meeste boodschappen weer blindelings te vinden. Eerst kocht ik altijd drie bollen knoflook voor f 1,50 en nu krijg ik er maar twee voor dezelfde prijs. Dit is relatief gezien een prijsstijging van 50%. Wat is de reden van dit grote prijsverschil MEVR EX TEA. Voorheen kocht u drie kleinere knoflookbollen die samen 100 gram wogen. De twee bollen die nu in het netje zitten wegen samen ook 100 gram. De knoflook die wij nu bieden is groter en beter van kwaliteit dan de oude, wat kleinere knoflookbollen. Van een prijs- verhoging is dus geen sprake. Wij kunnen u garanderen dat het gewicht onveranderd is geble- ven. Zorgvuldig wordt elk netje gecontroleerd op gewicht, zodat elke klant de juiste hoeveelheid krijgt. Aan welke pakken vruchtesap is geen suiker toegevoegd? Ik heb namelijk gehoord dat er wel suiker wordt toegevoegd, maar dat het niet op de verpakking vermeld staat. Ik vraag dit, omdat mijn dochter geen suiker mag hebben. MEVRK.J. TEC. Indien aan vruchtesap apart sui ker wordt toegevoegd, moet dit ook op de verpakking worden vermeld. Als er dus niets op de verpakking staat, kunt u ervan uitgaan dat er geen extra suiker is toegevoegd. Wel dient u er rekening mee te houden dat in vruchtesap natuurlijke suikers zit ten die af komstig zijn uit de vruchten zelf. Op de verpakking van de AH merk vruchtesappen staat een voedingswaardewijzer die pre- cies aangeeft hoeveel natuurlijke suikers er in het pak zitten. Vruchtesappen waaraan onder meer suiker wordt toegevoegd noemt men nectar of vruchten- drank. Nectar wordt op zich dan ook niet als vruchtesap ver- kocht. Een tijd terug heb ik Delicata witte en melkchocolade gekocht, omdat ik deze twee smaken erg lekker vind. Na het opsnoepen van de witte chocolade kreeg ik de smaak pas echt te pakken. Ook de melkchocoladereep werd dus aangebroken, maar tot mijn grote teleurstelling was deze helemaal wit uitgeslagen. De laatste reep heb ik dus moe- ten weggooien. Hoe is het nu mogelijk dat de melkchocolade reep zomaar wit uitslaat? Bij de witte zal dit wel niet zo snel gebeuren. MEVR. B.M.P. TEU. Het wit uitslaan van chocolade wordt veroorzaakt door tempe- ratuurschommelingen. Onder invloed van warmte kan het cacao-vet in het chocolade-pro dukt naar buiten komen en als een witte aanslag zichtbaar blip ven. Dit verschijnsel heeft echter geen enkele invloed op de smaak en de kwaliteit van de chocola. De chocola kan dan ook zonder meer worden gege- ten. Toch kunt u in dit soort gevallen altijd gebruik maken van onze onvoorwaardelijke kwaliteitsga- rantie. Deze is speciaal bedoeld om te onderstrepen dat de klant altijd recht heeft op een kwalita- tief goed produkt. dieren- en planten- theedoeken van zuiver katoen, afm. 60 x 63 cm. Brio, plantaardig en ongezouten.

Allerhande | 1991 | | pagina 83