Vraag EN ANTWOORD Originele natuurtheedoeken by to vueyiurt WXMs'&uodUi -. vwdL, eaA, tA- u/tcti viatic J?mvvctM/enetciA(wim,(io& Hoe grofis echte espressokoffie? Waarom geen bordjes bij de produkten De espresso koffie die Albert Heijn in het assortiment beef is mijns inziens geen echte espresso maar snelfiltermaling. Ik heb een origineel espresso-apparaat waarmee ik espressokoffie pro- beer te zetten. Dit lukt mij prima met de echte Italiaanse espresso maar met de espresso die ik bij Albert Heijn koop krijg ik niet meer dan een slap bakje koffie. De mating is vol- gens mij te grof waardoor het water te snel doorloopt. Zou het kunnen dat deze espressokoffie beter te gebruiken is bij een snelfilter-koffiezetapparaat? DHR: EC. TE R. Espressokoffie wordt gezet door heet water onder druk door een koffiefilter te persen. Hoe hoger de druk waarmee de kof fie wordt gezet, des te fijner de koffie gemalen moet zijn. Is de koffie te grof, dan loopt het water te snel door de filter en heeft de koffie geen tijd om vol- AHA Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? De bedrijfsleiding in uw AH-winkel zal met genoegen uw vragen beantwoorden. Voor meer informatie kunt u gratis bellen met de AH Servicelijn: 06-0305. Elke vraag wordt beantwoord: sommige direct, over andere bellen we u terug. Interessante vragen worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de vragensteller afgedrukt. doende op smaak te komen. Is de koffie te fijn gemalen of de druk te laag, dan zal de filter verstoppen. Druk en grof heid van maling moeten dus op elkaar afge- stemd zijn. De espressokoffie die wij aanbieden is afgestemd op de meest voorkomende espresso-apparaten die in Neder- land worden verkocht of gebruikt. Het is ons bekend dat deze koffie voor de betere en meer verfijnde espresso-appara ten iets aan de grove kant is. Deze professionele apparaten, die voornamelijk in de horeca worden gebruikt, hebben een hogere druk en hebben daar- door ook een fijnere maling kof fie nodig. De druk van uw appa- raat is blijkbaar te hoog voor de espressokoffie die Albert Heijn verkoopt. Het is echter niet zo dat deze espressokoffie beter geschikt zou zijn voor snelfilter- koffiezetapparaten. Overigens onderzoeken wij momenteel de mogelijkheid om een fijnere espressokoffie in ons assortiment op te nemen. Waarom hangt Albert Heijn geen borden met bij voorbeeld 'wasmiddelen', 'koek'en derge- lijke boven de schappen als de produkten van plaats zijn ver- anderdNormaal gesproken weet ik de produkten die ik veel nodig heb, vrijwel blindelings te vinden. Maar als alle stellingen in de winkel zijn omgebouwd moet ik overal weer rutar zoe- ken. DHR. C.H. TEA. Inderdaad vindt er soms in een van onze Albert Heijn-winkels een verbouwing of herindeling plaats. De indeling van de winkel wordt dan veranderd en de produkten komen op een andere plaats te staan. Albert Heijn is er geen voorstan- der van om borden boven de schappen te hangen. Een belangrijke reden is het rommeli- ge aanzien dat dit al gauw in de

Allerhande | 1991 | | pagina 82