i-il Voor honden: kluiven en vleessnacks Speciaal voor schonere tanden Kattesnacks: vooral met eiwitten beschikking. Een hond daar- entegen krijgt een a twee keer per dag voedsel, dat hij vervol- gens snel helemaal op eet. Daarna heeft hij niets. Dat kan aanleiding zijn om hem sneller een snack te geven. De snacks voor honden zijn grofweg in twee soorten te verdelen: kluiven en vlees snacks. De basis van kluiven wordt meestal gevormd door granen, die de dragers zijn van koolhy- draten. Deze worden omgezet in glucose (voor energie) en zijn ook de basis van het voe- dingsvezel dat ervoor zorgt dat de spijsvertering goed functio- neert. De vleessnacks vormen bijna altijd een mengeling van vlees en granen. De eiwitten in het vlees zijn opgebouwd uit ami- nozuren, die een hond nodig heeft voor de groei, de ont- wikkeling en het onderhoud van sterke spieren. Aan hondesnacks vindt u-bij Albert Heijn onder andere Pedigree Markies (mergkoek- jes), Pedigree Rodeo (vlees- sticks), Pedigree Smackos (vleesreep), Bonzo hapkluif, Bonzo Bonusbrokjes, Hols Kluiven en, van het AH- merk, Kluiven en Beefstrips. Daarnaast staat in zo'n 400 Albert Heijn-winkels een spe- ciaal rek met snacks van het merk Friskies, waaronder Rol- litos (vlees- of kaasrolletjes), Ringoos (krokante kaasringe- tjes), Moments (chocolade- hartjes) en kauwkluiven. Een bijzonder tussendoortje voor honden is Chew-eez. In tegenstelling tot andere snacks, die in de regel binnen een paar minuten zijn wegge- werkt, gaan deze gedroogde stukken vlees van de nekspier van runderen ruim een uur mee. Chew-eez zijn zo droog dat honden er lang op moeten kauwen voor ze week zijn en er stukken van af kunnen bij- ten. Het lange kauwen heeft grote voordelen voor het gebit: Chew-eez verwijderen aanslag en houden tanden en kiezen in goede conditie. Als beloning zijn Chew-eez minder geschikt. Tenslotte moet een beloning snel en makkelijk opgegeten kunnen worden: als honden er een uur later nog mee bezig zijn, weten ze niet meer waarom ze het hebben gekregen. Overigens bieden de kauw kluiven van Friskies dezelfde voordelen als Chew-eez. De kluiven zijn van echte runder- huid en goed verteerbaar. Ze bevredigen de kauwbehoefte van de hond - met een lduif doen ze vaak weken - en ver- sterken zijn tanden en tand- vlees. Nieuw van Friskies is de kauwkluif met fluor, die ook nog een betere bescherming tegen tandbederf biedt. Voor de kat:: 1 AH Melk- gistsnoepjes 2 Brekkies Kitbits 3 Friskies Gistsnoepjes met zalmsmaak 4 Friskies Gedroogde visjes 5 Friskies Gistsnoepjes 6 Friskies Hartediefj/s Alle snacks voor katten komen voor wat betreft de voedingswaarde in grote lijnen op hetzelfde neer: ze bestaan grotendeels uit eiwitten, die een kat meer dan de meeste andere dieren nodig heeft. Bij Albert Heijn zijn twee katte snacks verkrijgbaar: Brekkies Kitbits en AH Melkgistsnoep- jes. In het speciale Friskies-rek in ongeveer 400 winkels heeft u bovendien de keuze uit Fris kies Gistsnoepjes en Gedroog de Visjes. De Brekkies Kitbits is de ideale snack door de uitgeba- lanceerde samensteliing door de vitaminen en mineralen. De AH Melkgistsnoepjes zijn rond en plat en eveneens ide- aal als u uw kat op iets extra's wilt trakteren. De Gistsnoep jes van Friskies zijn er in drie verschillende soorten, elk met een eigen smaak: de 'gewone' gistsnoepjes, de Hartediefjes en de Gistsnoepjes met Zalm smaak. De Friskies Gedroogde Visjes tenslotte is een puur natuurprodukt waar veel kat ten echt van zullen smullen! AllerHande 71

Allerhande | 1991 | | pagina 71