De lekkerste VOOR HOND EN KAT Honden en katten mogen best een beetje verwend worden. En vooral honden hebben nu en dan 'n lekkere beloning nodig. Zulke snacks voor honden en katten zijn er tegenwoordig volop. Hondesnacks zijn in de meerderheid TUSSENDOORTJES In honde- en kattesnacks zit- ten verantwoorde voedings- stoffen. Toch hebben ook honden en katten dergelijke snacks in het algemeen niet echt nodig. Immers, hun nor- male voeding is doorgaans zeer goed uitgebalanceerd. Snacks voor honden en katten moet a dan ook voornamelijk zien als beloning of verwenne- rijtje. Kijk daarbij wel uit dat u met name uw hond er niet te veel van geeft. Een kat zal snacks op een gegeven moment van zelf weigeren: hij regelt zijn eigen voeding. Maar een hond eet vaak alles op wat hem voor zijn neus wordt gehouden, met als mogelijk gevolg dat hij te dik wordt. Vooral de laatste tijd zijn hon- deneigenaren meer bezig met de opvoeding van hun huis- dier en zien de resultaten van een snack als beloning. Voor de hond: 1 Hols Kluiven 2 Pedigree Rodeo 3 Pedigree Smackos 4 Friskies Rollitos vlees 5 Pedigree Markies 6 AH Beefstrips 7 Friskies Rollitos kaas 8 Bonzo Bonusbrokjes 9 Friskies Kluif 10 Friskies Moments 11 Friskies Ringoos 12 Bonzo Hapkluif 13 Chew-eez 14 Friskies Kauwkluif De verhouding tussen het aanbod van honde- en katte snacks bij AH is ongeveer 4:1. Dat wil dus zeggen dat er vier keer zoveel hondesnacks zijn als kattesnacks. En dat is niet zo gek. Ten eerste worden hondesnacks vaak gebruikt als beloning. Ten tweede is de relatie tussen mens en hond anders dan de relade tussen mens en kat: een hond wordt meer beschouwd als lid van het gezin, waardoor hem ook vaker iets extra's wordt toege- stopt. Ten derde is het eetge- drag van honden en katten verschillend. Een kat heeft de hele dag droogvoer tot zijn 70 AllerHande

Allerhande | 1991 | | pagina 70