Magnetron en vermogen Gevogelte Vlees Kant-en-klaar gerechten Gebak Brood Vis De AH magnetronrecepten zijn gebaseerd op een magnetron met een nuttig vermogen van 700 Watt. Heeft uw magnetron een hoger of een lager vermogen dan moet u de gerechten iets korter of langer verwarmen. Denk dan niet in minuten maar eerder in seconden. Een hele kip kunt u op dezelf- de manier ontdooien als een stuk groot vlees. Houd de uit- stekende delen als vleugels en poten in de gaten. Dek ze zonodig af met aluminumfo- lie. Kipfllet, kippepoten en drumsticks ontdooit u als klein vlees. ca. 30 minuten laten afkoelen. Plank op vorm leggen samen keren en terrine op plank stor- ten. Folie verwijderen en terri ne verder laten afkoelen. Ter rine in koelkast zetten en door en door koud laten worden (dan is terrine beter te snij- den). Bereiden: Kerstomaatjes was- sen en kroontjes verwijderen. Tomaatjes in partjes snijden, zo dat partjes aan onderkant vast blijven zitten. Terrine met scherp (vlees) mes voorzichtig in 12 plakken snijden. Op twaalf borden elk 1 plak broc- coliterrine leggen. Garneren met 'roosjes' van kerstomaat jes. Serveren met sneetje ge- roosterd brood. Ontdooitip Deze broccoli- terrine is voldoende voor 12 personen. Natuurlijk kunt u er ook voor 4 personen plakjes afsnijden en de rest van de terrine invriezen. Ver- pak de terrine per 4 plakjes stevig in aluminiumfolie. Scheid de plakjes met een stukje magnetron folie. U kunt de terrine ca. twee maan- den bij een temperatuur van -18°C in de diepvries bewaren. Ontdooien gaat heel snel... in de magnetron. Neem de plak jes terrine uit het aluminium folie en leg ze in een kring op een bord. Laat de plakjes in ca. 15 minuten op 100 Watt ontdooien. Voorbereiden: ca. 1 uur Bereiden: ca. 10 minuten Prijs p.p.ca. f2,00 Bevatper eenpersoonsportie: 275 Calorie'en vet 20 g- eiwit 21 g- koolhydraten 3 g Een tip voor het invriezen: verpak lapjes en stukjes vlees en gehakt tot platte pakjes. Bij ontdooien dringen de micro- golven dan beter in het vlees, waardoor het sneller ontdooit. Ontdooi klein vlees op 225 Watt. Haal lapjes en stukjes vlees zodra het kan van elkaar. Neem het al ontdooide gehakt meteen uit de magnetron. Reken op 2-2% minuut per 100 g. Laat het bijna ontdooi de vlees nog ca. 10 minuten rusten voordat u het verder verwerkt. Groot vlees kunt u de eerste 5 minuten op ca. 500 Watt ontdooien. Daarna schakelt u terug naar ca. 225 Watt, keer het stuk vlees regelmatig. Reken op 2V2-3 minuten per 100 g. Het stuk vlees ontdooit gelijk- matiger als u halverwege een rustpauze van ca. 10 minuten inlast. Laat het stuk vlees uit de magnetron nog ca. uur staan voordat u het verder ver werkt. Diepgevroren kant-en-klaar gerechten, zoals thuismenu's, hoeven niet te worden ontdooid. Zij kunnen meteen worden verwarmd op vol vermogen. Op de verpakking staat aangegeven hoe u het best te werk kunt gaan. Vlaai en appeltaart kunt u op ca. 225 Watt ontdooien. Scha- kel voor een slagroomtaart,' kwarktaart of een cremetaart de magnetron liever in op ca. 100 Watt. De ontdooitijd hangt af van de grootte en de dikte van de taart. Controleer de taart na ca. 4 k 5 minuten. De kern mag nog iets hard zijn, die ontdooit wel als u de taart nog even laat staan. Brood ontdooit snel in de magnetron. Reken voor een half brood 4 minuten op ca. 225 Watt, voor broodjes en krentebollen k 1 minuut per broodje. Een sneetje brood is al in 15 a 20 secon den ontdooid. Brood dat te lang in de magnetron ont dooit wordt 'oud'. Vis kunt u ontdooien op 225 Watt, maar liever nog op 150, 90 of 75 Watt. Leg de vis op een bord. Keer ze regelmatig. Reken op ca. 2 minuten per 100 g. Neem de vis uit de magnetron als het middenstuk nog iets bevroren aanvoelt en laat de vis nog een kwartiertje staan, voordat u hem ver werkt. AllerHande 57

Allerhande | 1991 | | pagina 57